Атопічний дерматит

Атопічний дерматит або атопічна екзема — це запальне захворювання шкіри, яке дуже часто зустрічається у дітей та немовлят. Насправді, 15–20% дітей віком до 7 років страждають на атопічний дерматит і ця цифра стрімко зросла за останні 30 років. У 50% випадків атопічний дерматит проходить до 5-річного віку, але може зберігатися в підлітковому та дорослому віці.*

*Джерело: CHU Nantes, відділення раку та дерматології, спеціалізація атопічний дерматит, квітень 2015 року

ПРАВДА
ЧИ МІФ

True-or-false-visual-1

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ
МОЖЕ БУТИ ЗАРАЗНИМ.

МІФ

Атопічний дерматит або екзема – генетичне захворювання, яке жодним чином не заразне. Лікування симптомів атопічного дерматиту базується на застосуванні замінників мила, пом’якшуючих засобів та кортикостероїдів місцевого застосування.
Дізнатися більше
True-or-false-visual-2

ЧИ МОЖЕ ДІЄТА
ПОСИЛИТИ АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ?

ПРАВДА

Певні продукти харчування можуть провокувати появу атопічного дерматиту та його загострення. Якщо Ви підозрюєте, що певні продукти харчування провокують розвиток атопічного дерматиту у Вас чи Вашої дитини, зверніться до лікаря для здачі аналізів крові та алергопроб, щоб дізнатися, чи не маєте Ви алергії на ці продукти (найрозповсюджені продукти-алергени - арахіс, молоко, соя, пшениця, риба та яйця).
Дізнатися більше
True-or-false-visual-3

РОЗЧІСУВАННЯ ПРИ АТОПІЧНОМУ ДЕРМАТИТІ
ЗУПИНЯЄ СВЕРБІЖ.

МІФ

Розчісування шкіри запускає замкнуте коло атопічного дерматиту: нігті пошкоджують вже тендітну шкіру, дозволяючи більшій кількості алергенів та подразників птрапляти у шкіру, що призводить до ще більшого бажання потерти шкіру та її подальшого пошкодження. LIPIKAR Бальзам AP+М відновлює ліпідну плівку шкіри, збільшує проміжки між рецидивами і вдвічі зменшує свербіж у нічний час.
Дізнатися більше
True-or-false-visual-2

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ
ЗНИКАЄ ЧЕРЕЗ ДЕЯКИЙ ЧАС.

ПРАВДА

У різних дітей атопічний дерматит може тривати від кількох місяців до кількох років. Половина дітей з атопічним дерматитом виліковуються до п’ятирічного віку. У деяких випадках атопічний дерматит зберігається в дорослому віці, але це неможливо передбачити. Неможливо повністю вилікувати атопічний дерматит, але його можна приборкати при правильному догляді.
Дізнатися більше

ЩО ТАКЕ
АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ?

Але що таке атопічний дерматит або атопічна екзема? Це стан, який характеризується тим, що шкіра не виділяє достатню кількість поверхневих ліпідів (природних зволожувачів шкіри), а тому стає сухою. Через це деякі алергени та подразники (агресивні засоби для прання або кліщі домашнього пилу) можуть проникнути в шкіру, де викликають свербіж та запалення.

Як виглядає атопічний дерматит? Атопічний дерматит викликає свербіж і часто проявляється у вигляді червоних плям, у немовлят — часто на обличчі, у дітей старшого віку також у шкірних складках на ліктях, зап’ястях та колінах.

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ

І АТОПІЯ

Атопічний дерматит або «атопічну екзему», називають так, оскільки вони пов’язана зі станом, який називається атопією. Якщо Ви атопік — це означає, що у Вас є генетична схильність до розвитку алергії. Атопічний дерматит часто поєднується з іншими «атопічними» або «алергічними» захворюваннями, такими як алергічний риніт, астма, а також харчова алергія. Атопія, як і атопічний дерматит, стрімко поширюється. У 1960 році атопією страждало 5–10% населення, а сьогодні ця цифра складає 10–20%.

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ
І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

Атопічний дерматит — це не що інше, як захворювання шкіри, оскільки хронічний свербіж може сильно дратувати і бентежити. Школяра постійний свербіж може постійно відволікати від навчання. Вночі свербіж та тріщини заважають нормальному сну, викликаючи сильне занепокоєння як у дітей, так і у їхніх батьків!

На щастя, в аптеці Ви можете знайти спеціальні засоби, які допомогають швидко позбутися неприємних проявів атопічного дерматиту. Дізнайтесь про найкращі рішення (та поради щодо способу життя), які допоможуть швидко повернути комфорт шкірі, схильній до атопії, та забути про свербіж.

У підрозділах нижче Ви також можете ознайомитись з інформацію про причини атопічного дерматиту та способи його попередження. У окремому розділі про атопічний дерматит у немовлят та дітей ми підготували для Вас пояснення, як допомогти собі під час загострення атопії в школі, під час занять спортом і перед сном.

ЯКА РІЗНИЦЯ
МІЖ АТОПІЄЮ ТА АТОПІЧНИМ ВИСИПОМ?

Атопія чи атопічний дерматит: у чому різниця?

Атопія — це захворювання, а атопічний висип — симптом. Атопія - це генетичний стан з низкою симптомів, який проявляється у вигляді почервоніння, яке називається атопічним висипом. Атопічний висип — це запальне захворювання шкіри, яке проявляється у вигляді почервоніння, лущення шкіри та сильного свербежу. Цей свербіж часто погіршує якість життя пацієнта. Існує два види атопічного висипу: атопічний висип, який можна назвати генетичним, і алергічний висип, який є типом контактного дерматиту, викликаного тривалим і повторним контактом з потенційно алергенною речовиною протягом кількох місяців або років. Вплив цього алергену призводить до розвитку атопічного висипу. Атопічний висип, як правило, з часом проходить, і, за оцінками, три чверті пацієнтів забувають про нього до підліткового віку.

Чи знали Ви
?

DidYouKnow_Desktop_1

Атопія є одним із захворювань, які сильно погіршують якість життя, головним чином, через порушення нормального сну.

Джерело: Порівняльне дослідження погіршення якості життя дітей із шкірними захворюваннями та дітей з іншими хронічними дитячими захворюваннями. P.E. Beattie* і M.S. Lewis-Jones. Департамент дерматології, лікарня Ninewells, Данді DD1 9SY, Великобританія *Королівська лікарня для хворих дітей, Йоркхілл, Глазго, Великобританія.

ЯК
ЗАСПОКОЇТИ АТОПІЧНУ ШКІРУ?

Наші поради щодо щоденного догляду за атопічною шкірою.

Атопічна шкіра особливо чутлива і легко подразнюється, тому для догляду за нею не підходять звичайні засоби. Хоча атопічний дерматит не є небезпечним захворюванням, яке зникає здебільшого у віці 8 чи 9 років, деякі діти можуть не спати вночі через свербіж. Це викликає занепокоєння. Уникайте ванн з піною;

надавайте перевагу недовгим ваннам з теплою водою та спеціальними засобами. Не використовуйте засоби з віддушкою. Мити та витирати шкіру треба максимально обережно. Потрібно щодня зволожувати все тіло, незалежно від того, пошкоджена шкіра чи здорова. Звісно, слід уникати розчісування. Не бійтеся використовувати дермокортикоїди. Добре вивчено, що при правильному застосуванні дермокортикоїди не мають побічних впливів. Також зверніться до дерматолога за порадою, як покращити взаємодію з навколишнім середовищем: позбудьтеся мікрокліщів, ретельно прибираючи спальню, дотримуйтесь комфортного для шкіри температурного режиму, провітрюйте вранці та ввечері, уникайте шпалер та килимів. Всі ці заходи допоможуть Вам попередити рецидиви прояву атопічного дерматиту.

БЕЗПЕКА

ПОНАД УСЕ

Більш високі стандарти безпеки у порівнянні з міжнародними правовими нормами щодо косметики.

laroche posay safety commitment product allergy tested model close up

100% ЗАСОБІВ
ПРОТЕСТОВАНІ НА ЗДАТНІСТЬ ВИКЛИКАТИ АЛЕРГІЮ

Дивитися більше
Обов'язкова умова = відсутність алергічних реакцій
Якщо ми виявляємо хоча б один випадок алергії, ми повертаємося до лабораторій та продовжуємо роботу над формулою
laroche posay safety commitment formula protection product head

ЗАХИСТ ФОРМУЛИ
ПРОТЯГОМ ТРИВАЛОГО ЧАСУ

Дивитися більше
Ми обираємо упакування, яке найкраще захищатиме продукт, і мінімальну кількість консервантів, тому гарантуємо переносимість та ефективність протягом тривалого часу.
laroche posay safety commitment essential active dose product head

ЛИШЕ ДІЙСНО НЕОБХІДНІ ІНГРЕДІЄНТИ
В ОПТИМАЛЬНІЙ ЕФЕКТИВНІЙ КОНЦЕНТРАЦІЇ

Дивитися більше
Розроблені у співпраці з дерматологами та токсикологами, наші продукти містять лише необхідні інгредієнти в оптимальній ефективній концентрації.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

ПРОТЕСТОВАНО
НА ДУЖЕ ЧУТЛИВІЙ ШКІРІ

Дивитися більше
Переносимість нашої продукції перевірена на найбільш чутливій шкірі: реактивній, алергічній, схильній до акне, атопічного дерматиту, пошкодженій або ослабленій після лікування онкозахворювань.

ШАНОВНИЙ
ЧИТАЧУ

Інформація, наведена тут, призначена лише для ознайомлення і ні в якому разі не є заміною професійній медичній консультації. При будь-якій медичній проблемі завжди звертайтеся за допомогою до кваліфікованого лікаря.