Акне

Акне, або «звичайні вугрі» — це захворювання жирної шкіри, коли сальні залози шкіри виробляють надмірну кількість шкірного сала. Через це пори закупорюються мертвими клітинами і шкірним салом. Іноді процес зупиняється на цьому етапі, через що виникають чорні та білі вугрі. Їх також називають «ретенційні акне». У більш важких випадках бактерії розмножуються в шкірному салі і викликають запалення на шкірі, внаслідок чого виникають поверхневі прищі, які називаються пустулами, або глибші, важкі і болючі ураження, які називаються вузлами і міхурцями. Їх також називають «запалені акне».

ПРАВДА
ЧИ МІФ

True-or-false-visual-2

ШОКОЛАД ШКІДЛИВИЙ
ДЛЯ ШКІРИ, СХИЛЬНОЇ ДО АКНЕ.

МІФ

Немає надійних доказів того, що шоколад впливає на появу акне, усе індивідуально. Темний шоколад є джерелом корисних для шкіри антиоксидантів!
Дізнатися більше
True-or-false-visual-1

ЖИРНІ ПРОДУКТИ
РІВНОСИЛЬНІ ЖИРНІЙ ШКІРІ.

МІФ

Поширений міф полягає в тому, що жир, присутній у тарілці, перетворюється в жир у Ваших порах, проте прямого зв’язку між ними немає. Однак дієта, багата насиченими жирами, може посилювати мікрозапалення у всіх органах організму, включаючи шкіру. Одним словом, бекон і чіпси не спровокують появу прищів, але помірність — найкраще правило для здоров’я.
Дізнатися більше
True-or-false-visual-3

ЦУКОР МОЖЕ
ПОГІРШУВАТИ АКНЕ.

ПРАВДА

Останні дослідження показали, що продукти з високим вмістом глікемічного індексу (які викликають підвищення рівня цукру в крові) можуть погіршувати акне. Звичайно, це не просто, але щоб зберегти шкіру красивою, намагайтесь зменшити кількість солодощів, солодких напоїв та смаколиків, виготовлених із білого борошна, натомість надавайте перевагу продуктам з високим вмістом клітковини, як-от цільне зерно та бобові.
Дізнатися більше
True-or-false-visual-2

ВИДАВЛЮВАТИ ПРИЩІ —
НЕ НАЙКРАЩЕ РІШЕННЯ.

ПРАВДА

Видавлювання прищів багато хто вважає вдалим екстреним рішенням, проте насправді, видавлювання прищів лише погіршить стан шкіри, схильної до акне, через можливе пошкодження запаленого волосяного фолікула і погіршення запалення. Ви навіть можете занести нову інфекцію своїми нігтями. Тому видавлювання прищів — це шкідлива звичка, намагайтесь уникати її!
Дізнатися більше

ПРИЧИНИ
АКНЕ

Головна причина прищів — гормональна: Статеві органи (яєчки у самців і яєчники у жінок) виробляють гормони, які називаються андрогенами. Вони провокують надмірне вироблення шкірного сала. Однак існує кілька інших факторів, які сприяють виникненню прищів, серед яких УФ-промені, забруднення, дієта та стрес. Оскільки прищі — це, головним чином, гормональне захворювання, воно найчастіше зустрічається у підлітків у період статевого дозрівання, проте воно також зачіпає дорослих, особливо жінок під час менструального циклу.

ЯК ДОГЛЯДАТИ
ЗА ШКІРОЮ, СХИЛЬНОЮ ДО АКНЕ?

З недоліками можна впоратися за допомогою препаратів, які відпускаються лише за рецептом. Коли стан акне трохи покращується, допомагають спеціальні дерматокосметичні засоби, які відпускаються без рецепта або їх поєднання. Якщо вади на шкірі впливають на вашу впевненість, важливо вжити заходів, а не страждати через бездіяльність. При правильній консультації лікаря та за належного догляду шкіру можна поступово очистити, повернувши їй свіжий вигляд надовго.

З цього розділу Ви дізнаєтесь про причини та симптоми жирної та схильної до акне шкіри, поради щодо догляду та рекомендації щодо найкращих засобів. Проведіть пальцем, щоб перейти до статей про схильну до акне шкіру підлітків та дорослих, а також ознайомитися з порадами експертів, як приховати недоліки за допомогою коригуючого макіяжу.

Хто страждає 
від акне?

Ознайомтеся з усією інформацією, що стосується прищів та як вони впливають на людей.

Акне — це дуже поширене захворювання і головна причина звернень до дерматолога. Ним страждають приблизно 60% підлітків, але також не менше третини жінок старше 35 років. Через свою поширеність акне можуть мати значний вплив на якість життя. Вони зустрічаються в основному на обличчі, але також можуть з’являтися на спині, а іноді і на шиї та плечах. Акне часто передує пубертату; воно може бути однією з перших ознак статевого дозрівання і часто вражає хлопчиків у віці від 14 до 17 років та дівчаток трохи пізніше — у віці 16–19 років. Це захворювання може тривати роками і перейти в хронічну форму, або може тривати лише кілька місяців. Тому іноді просто потрібно набратися терпіння і правильно дотримуватися лікування, оскільки воно може зайняти тривалий час.

Які головні
причини акне?

Дізнайтеся про причини виникнення акне.

По-перше, спадковість, яка в деяких випадках має вирішальне значення. Симптоми, пов’язані зі спадковими прищами, слід вивчити, особливо ті, що свідчать про гормональні порушення крові, наприклад, надмірна волосатість, менструальні розлади чи надмірна вага. Також потребують дослідження інші фактори: чи пацієнт приймає такі препарати, як пероральні кортикостероїди, або певні психотропні та протиепілептичні препарати. Серед інших чинників — стрес, екологічні фактори, вологий клімат, забруднення та ряд небезпечних речовин, присутніх у навколишньому середовищі, які можуть впливати на прищі. Прищі жодним чином не є протипоказанням для використання макіяжу. Однак засоби для макіяжу повинні бути некомедогенними та дерматологічно протестованими. В іншому випадку макіяж може погіршити стан акне.

НАША ВІДДАНІСТЬ
БЕЗПЕЦІ

Більш вимогливі норми безпеки у порівнянні з вимогами міжнародних стандартів щодо косметики.

laroche posay safety commitment product allergy tested model close up

100% ЗАСОБІВ
ПРОТЕСТОВАНІ НА ЗДАТНІСТЬ ВИКЛИКАТИ АЛЕРГІЮ

Дивитися більше
Обов'язкова умова = відсутність алергічних реакцій
Якщо ми виявляємо хоча б один випадок, ми повертаємося до лабораторій та продовжуємо роботу над формулою
laroche posay safety commitment formula protection product head

ЗАХИСТ ФОРМУ ЛИ
ПРОТЯГОМ ТРИВАЛОГО ЧАСУ

Дивитися більше
Ми обираємо упаковку, яка найкраще захищатиме продукт, і мінімальну кількість консервантів, тому гарантуємо незмінну переносимість та ефективність протягом тривалого часу.
laroche posay safety commitment essential active dose product head

ЛИШЕ ДІЙСНО НЕОБХІДНІ ІНГРЕДІЄНТИ
В ОПТИМАЛЬНІЙ ЕФЕКТИВНІЙ КОНЦЕНТРАЦІЇ

Дивитися більше
Розроблені у співпраці з дерматологами та токсикологами, наші продукти містять лише необхідні інгредієнти в оптимальній ефективній концентрації.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

ПРОТЕСТОВАНО
НА ДУЖЕ ЧУТЛИВІЙ ШКІРІ

Дивитися більше
Переносимість нашої продукції перевірена на найбільш чутливій шкірі: реактивній, алергічній, проблемній, з атопічним дерматитом, пошкодженій або ослабленій після лікування онкозахворювань.

ШАНОВНИЙ
ЧИТАЧУ

Інформація, наведена тут, призначена лише для ознайомлення і ні в якому разі не є заміною професійній медичній консультації. При будь-якій медичній проблемі завжди звертайтеся за допомогою до кваліфікованого лікаря.