Я ПРИЙМАЮ СВОЇ ТІЛО ТА ШКІРУ
 
Процес лікування раку ось-ось почнеться. Під час нього ви можете відчути зміни стану вашої шкіри, волосся, нігтів, також у вас можуть виникнути питання щодо щоденного догляду за шкірою. Це важливий час, щоб почати піклуватися про себе, як фізично, так і психологічно.
 
Є багато ефективних способів захисту та догляду за шкірою під час лікування. Засоби для догляду за вашим тілом та обличчям, рекомендовані дерматологами.
“МОЯ ШКІРА БУЛА БІЛЬШ ОСЛАБЛЕНОЮ, Я ПОМІТИЛА СУХІСТЬ ТА СВЕРБІЖ ШКІРИ”
ДОСВІД ПАЦІЄНТІВ
“Моя шкіра була більш ослабленою, я помітила сухість та свербіж шкіри. З'явилося почервоніння на шкірі обличчя та тіла. Я зрозуміла, що потрібно піклуватися про свою шкіру по-іншому та адаптувати свій щоденний догляд за шкірою під час лікування.”
ЛЯ РОШ-ПОЗЕ ЛАБОРАТУАР ДЕРМАТОЛОЖІК
Жінка 1: Під час лікування я мала побічні прояви на моїй шкірі. У мене були великі тріщини в кутиках рота, які заважали мені їсти.
Жінка 2: У мене свербіла шкіра під час лікування та була дуже сухою.
Жінка 3: У мене були опіки та сухість.
Жінка 1: Я наносила на шкіру зволожувальний засіб та отримувала корисну інформацію щодо того, як доглядати за шкірою, від фармацевтів.
Жінка 2: Я наносила на шкіру крем і потім... Я зазвичай не роблю макіяж, але навчилася, як малювати брови.
Жінка 3: Отже, в той час я нічого не робила зі станом своєї шкіри, оскільки не знала як, тому не користувалася жодними засобами.
Жінка 2: Коли хворієш, найважливіша річ – це одужати та вижити. Тому всі ці дрібниці, такі як догляд за собою та зовнішній вигляд, відходять на другий план. Не завжди лікарі кажуть про це.
Жінка 1: Про пацієнтів добре дбають з медичної точки зору, тобто лікарі розповідають, що робити, щоб одужати. Проте зараз ми розуміємо, що впевненість у собі та прийняття своєї індивідуальності не менш важливі. Це необхідно, тому що, коли ти почуваєш себе добре в своєму тілі, ти маєш сили шукати вирішення проблеми, яке наблизить до одужання. Єдине, було б чудово, якщо вся корисна інформація знаходилася в одному місці.
Жінка 3: Я вважаю, що потрібно більше інформаційних кампаній. Кампаній, які дійсно допоможуть пацієнтам отримати поради щодо догляду за собою під час та після лікування, відчувати, що їх визнають та розуміють, та спонукатимуть шукати рішення.
ЛЯ РОШ-ПОЗЕ ЛАБОРАТУАР ДЕРМАТОЛОЖІК
Я ПІДТРИМУЮ СВОЄ ТІЛО ТА ШКІРУ
 
Оскільки ваша шкіра зазнає певних змін під час терапії, саме час підібрати необхідний догляд. Щоденний догляд допоможе покращити стан шкіри під час лікування.
 
У La Roche-Posay ми розробляємо дерматологічні косметичні засоби для догляду для заспокоєння, живлення та захисту чутливої шкіри до, під час та після лікування раку.

ДУМКА ЕКСПЕРТА

У деяких пацієнтів реакції шкіри є настільки вираженими, що це може призвести до тимчасового чи повного припинення терапії раку. Тим не менш, дерматокосметичні рішення можуть допомогти покращити стан вашої шкіри і якість життя. 

Проф. Іван Краковскі
Онколог та президент AFSOS, франкомовної асоціації з надання підтримки онкології.

ВІД ДЕРМАТОЛОГІВ ТА ОНКОЛОГІВ
 
Деякі види лікування раку, в залежності від типу раку, роблять шкіру більш чутливою та вразливою. Реакція шкіри може варіюватися в залежності від її типу, характеру лікування або його тривалості. Під час терапії хворі на рак мають знати, як краще піклуватися про свою чутливу шкіру.
 
Щоб допомогти впоратися з дермальною токсичністю, команда La Roche-Posay об'єднала у робочі групи дерматоонкологів і онкологів, які спеціалізуються на дерматологічних станах, пов'язаних з лікуванням раку.
 
У 2012 році бренд створив європейську робочу групу - European SKIn Management in Oncology (ESKIMO) - у складі дерматологів та онкологів, що спеціалізуються на лікуванні раку і пов'язаних з ним дерматологічних питаннях. Вивчивши оновлені наукові дані, група використала свій медичний досвід для розробки рекомендацій щодо того, як боротися із реакцією шкіри за допомогою відповідних дермокосметичних засобів, і тим самим підвищити якість життя пацієнтів під час лікування раку.
 
Ці ж рекомендації були потім опубліковані у відомих рецензованих наукових журналах. Згодом була створена FRESKIMO (French Skin Management in Oncology) - французька робоча група, що складається з дерматологів та онкологів.
 
Я СТАЮ ОДНИМ ЦІЛИМ ЗІ СВОЇМ ВНУТРІШНІМ Я
 
У рамках супровідного догляду, фізична активність, розслаблення і розмовна терапія можуть допомогти вам стати одним цілим зі своїм внутрішнім я і віднайти сили під час лікування раку.
 
Ви можете спробувати дихальні вправи для релаксації, такі як йога або медитація, або ж вибрати індивідуальні ативні фізичні вправи, як пілатес, які можуть сприяти поліпшенню вашого фізичного і психологічного стану.
 
Ви можете покластися на лікарів та інших фахівців в області охорони здоров'я, таких як фізіотерапевти, які завжди підтримають вас в цей час.