Що провокує жирну шкіру, схильну до акне?
Як цьому запобігти?

Всупереч поширеній думці, акне не спричиняється брудною шкірою. Насправді, люди з акне часто надто ретельно очищають свою шкіру! Якщо ви шукаєте першопричину прищів, винуватцем є сальна залоза, яка виробляє шкірне сало. Під впливом гормонів та безлічі інших факторів (стрес, ультрафіолетові промені, забруднення) ці залози виробляють надлишки жиру, закупорюють пори та призводять до прищів.

ПРАВДА
ЧИ МІФ

True-or-false-visual-2

ШОКОЛАД ШКІДЛИВИЙ
ДЛЯ ШКІРИ, СХИЛЬНОЇ ДО АКНЕ.

МІФ

Немає надійних доказів того, що шоколад впливає на появу акне, усе індивідуально. Насправді, темний шоколад містить корисні для шкіри антиоксиданти!
Дізнатися більше
True-or-false-visual-1

ЖИРНІ ПРОДУКТИ
РІВНОСИЛЬНІ ЖИРНІЙ ШКІРІ.

МІФ

Поширений міф полягає в тому, що жир, присутній у тарілці, перетворюється в жир у Ваших порах, проте прямого зв’язку між ними немає. Однак дієта, багата насиченими жирами, може посилювати мікрозапалення у всіх органах організму, включаючи шкіру. Одним словом, бекон і чіпси не викличуть прищів, але помірність — найкраще правило для здоров’я.
Дізнатися більше
True-or-false-visual-3

ЦУКОР МОЖЕ
ПОГІРШУВАТИ АКНЕ.

ПРАВДА

Останні дослідження показали, що продукти з високим вмістом глікемічного індексу (які викликають підвищення рівня цукру в крові) можуть погіршувати акне. Звичайно, це не просто, але щоб зберегти шкіру красивою, постарайтесь зменшити кількість солодощів, солодких напоїв та смаколиків, виготовлених із білого борошна, натомість надавайте перевагу продуктам з високим вмістом клітковини, як-от цільне зерно та бобові.
Дізнатися більше
True-or-false-visual-2

ВИДАВЛЮВАТИ ПРИЩІ —
НЕ НАЙКРАЩЕ РІШЕННЯ.

ПРАВДА

Видавлювання прищів багато хто вважає вдалим екстреним рішенням, проте насправді, видавлювання прищів лише погіршить стан шкіри, схильної до акне через можливе пошкодження запаленого волосяного фолікула і погіршення запалення. Ви навіть можете занести нову інфекцію своїми нігтями. Тому видавлювання прищів — це шкідлива звичка, намагайтесь уникати її!
Дізнатися більше

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ АКНЕ
КОМБІНОВАНОЮ ТЕРАПІЄЮ

Хоча акне є частково генетичною хворобою (так, Ви можете певною мірою звинувачувати в ній своїх батьків!), внесення правильних коректив у свій спосіб життя та ефективна щоденна програма догляду за шкірою допоможуть зменшити кількість акне легкої форми. Не хвилюйтеся, ми розповімо про все, що Вам потрібно знати.

У більш важких випадках дерматолог може порадити Вам поєднувати ліки та дерматокосметичні засоби з аптеки, після того як стан шкіри покращиться в результаті лікування. У всіх випадках, ключ до успіху — лікування, призначене лікарем-дерматологом, навіть якщо спочатку здається, що воно не працює.

У цьому розділі ми розберемося в особливостях жирної шкіри та акне, в т.ч. гормональних акне, а також вивчимо деякі менш відомі провокуючі фактори акне: Стрес, УФ-випромінювання і забруднення. Ви також знайдете безліч порад про те, як доглядати за жирною шкірою (ми також розповімо, як запобігти появі недоліків перед важливою подією) та що робити, щоб очистити шкіру, схильну до вугрів.

Які є
типи акне?

Якими є перші ознаки появи акне? Як їх позбутися?
Перш ніж розглянути різні види прищів, спочатку звернемося до порушень фізіології. Першою ознакою акне є, як правило, жирна шкіра з надмірним виділенням шкірного сала, який робить шкіру блискучою, а пори розширеними. Далі відбувається закупорювання шкірного сала та поява комедонів (вугрів) або невеликих білих кист під шкірою, які видно при легкому розтягуванні шкіри. Бактерії під назвою пропіонові бактерії акне також викликають запалення комедонових уражень. З’являються поверхневі ураження, такі як папули, пустули або червоні прищі. Глибші, болючіші прищі, які називаються вузлами, свідчать про більш важкий випадок акне. Але всі ці типи уражень зазвичай присутні одночасно. Лікування прищів включає звичайні методи лікування, такі як антибіотичні креми, ретиноїдні креми та ряд лікарських препаратів. Результати найновіших досліджень довели ефективність нових методів лікування: світло, наприклад червоного та синього світлодіодів, деякі види лазера. Це варіанти, які можуть стати відмінним методом лікування вугрів у майбутньому. Але найголовніше — пам’ятати про використання відповідних очищуючих та косметичних засобів для цих типів шкіри.

Чи знали Ви
?

Loreal.Foundation.FieldTypes.Extensions.CropImage?.Alt

Схоже, що сонячне випромінювання покращує стан акне досить швидко, але спричиняє зворотній ефект — появу прищів після закінчення літа.

ШАНОВНИЙ
ЧИТАЧУ

Інформація, наведена тут, призначена лише для ознайомлення і ні в якому разі не є заміною професійній медичній консультації. При будь-якій медичній проблемі завжди звертайтеся за допомогою до кваліфікованого лікаря.