0
test Fb connect

ІНФО АТОПІЯ

Правильний догляд

Двофазний дерматологічний догляд
Шкірі декілька разів на день необхідні вода і ліпіди (навіть за відсутності пошкоджень), щоб відновити природний бар’єр, який захищає від алергенів. У періоди загострення мазі на основі кортизону ефективно знімають запалення. Такий догляд, призначений дерматологом, при правильному застосуванні суттєво покращує якість життя пацієнта з атопією. Пом’якшувальні креми допомагають боротися з сухістю шкіри і відновлюють природний захисний бар’єр
Такі креми слід наносити декілька разів на день на незапалені ділянки. Пом’якшувальні креми борються з сухістю і заспокоюють шкіру, зменшуючи свербіння. Така щоденна процедура рекомендується, щоб запобігти загостренню хвороби. Наносіть крем навіть тоді, коли шкіра виглядає здоровою. Мазі з кортикостероїдами зупиняють запалення
У період загострення мазь з кортикостероїдами слід наносити на запалені ділянки, щоб заспокоїти шкіру, зменшити свербіж і зупинити розчісування. В деяких країнах кортизон непопулярний через його гіпотетичних побічних ефектів: утримання вологи, порушення сну, уповільнення темпів росту тощо. Однак ці явища стосуються тільки кортикостероїдів, що приймаються орально. У формі мазі кортизон залишається на поверхні шкіри. Але кортизон не слід наносити на непошкоджені ділянки, тому що від стоншує шкіру і може послабити її. Якщо результати тестів на алергію дозволяють, то лікар, наприклад, може призначити антигістамінні препарати на додачу до мазей.

Основний догляд, який значно покращує стан шкіри

Не відмовляйтеся від призначеного лікування
Майже у двох третинах випадків лікування, призначене від екземи, ніколи не виконується чи надто швидко припиняється, попри те, що це можуть бути найефективніші засоби для боротьби з сильною сухістю і запаленням шкіри.
Страх перед мазями на основі кортизону чи неуважне ставлення до повторної появи нових плям на шкірі може призвести до хронічної екземи.
Важливо звертатися по допомогу, якщо ви хочете покращити свій стан або якщо призначене лікування неефективне.
Дерматологи допомагають людям краще зрозуміти особливості лікування і можуть дещо змінити припис, щоб вам було легше його дотримуватися.
Не бійтеся показати своєму дерматологу, як ви наносите крем, щоб лікар міг переконатися, що ваш спосіб підходить для того, щоб покращити стан вашої дитини.

Лікування: середовище, яке сприяє одужанню
Цей вид терапії оснований на застосуванні щоденних лікувальних процедур з водою з термальних джерел. Курс лікування триває більше трьох тижнів, і це дає реальну можливість покращити стан пацієнта. З моменту відкриття у 1905 році Термального центру La Roche-Posay у ньому побувало більше 415 тисяч пацієнтів. Зараз його відвідують близько 8 тисяч пацієнтів на рік. Екзема — основних діагноз гостей центру (33% людей, що відвідують спа-процедури).
Окрім призначених ванн, душу і обприскування з дерматологічним ефектом, пацієнти (та їх супутники) мають можливість поспілкуватися з іншими відвідувачами центру і розслабитися, що дозволяє суттєво покращити їх моральний стан.

Щоденні поради

Під час загострень хвороба здається непереможною. Крім призначеного лікування, яке значно покращить ситуацію, декілька простих порад допоможуть позбутися свербіння і болю, повернути нормальний сон і звільнити пацієнтів від відчуття безпорадності.

Замкнене коло атопії

Попри те, що розчісування дає тимчасове полегшення, воно пошкоджує шкірний бар’єр, дозволяючи подразникам і алергенам проникати у шкіру. Це, у свою чергу, робить зуд ще сильнішим. Так виникає замкнене коло.

Зменшити свербіж
Тільки правильний догляд може запобігти появі свербіння, яке далі викликає неконтрольоване розчісування шкіри та породжує замкнене коло атопії.
Щоб зменшити шкоду від розчісування шкіри у немовляти, надіньте на руки дитині бавовняні рукавиці і ніколи не роздягайте її догола: це значно зменшує розчісування. Виверніть комбінації і футболки навиворіт, щоб шви не натирали шкіру. Потім, це також стосується і дорослих, завжди зрізайте нігті і уникайте вовняних і синтетичних тканин. Не варто постійно повторювати «Досить чухатися!». У більшості випадків дитина навіть не помічає цього. Краще просто погладьте його, побризкайте хворе місце термальної водою і нанесіть трохи крему, щоб зняти свербіж.
Бажання почесатися може також мати психологічну природу: замість того, щоб чесати себе, можна почесати тканину чи іншу людину.

Зменшити дискомфорт і зняти біль:
Коли червоні плями на шкірі починають пекти, коли з’являється стягнутість чи припухлість, добре допомагає термальна вода.

 • Тримайте креми у холодильнику, щоб вони були прохолодними під час нанесення.
 • Кладіть на ушкоджені ділянки прохолодні камінці чи охолоджуйте їх за допомогою вентилятора.
 • Середня температура у приміщенні має дорівнювати 19°C.
 • Покладіть на столик біля ліжка флакон з термальною водою і тюбик з кремом.

Мийтеся обережно
Гігієна атопічної шкіри потребує особливої уваги, щоб шкіра не подразнювалася і не стягувалася.

Зустріч у лікарні
Як наносити мазь з кортизоном

 • Час купання не має перевищувати 5-10 хвилин, а температура води — 35 °C (гаряча вода викликає свербіж). Кілька крапель олії для душу заспокоїть атопічну шкіру.
 • Надавайте перевагу душу (навіть для малюків, як тільки вони навчаться стояти).
 • Якщо шкіра дуже суха, мийтеся дуже швидко з невеликою кількістю води чи очищувального молочка.
 • Використовуйте Сіндет або екстразволожувальний гель без мила, щоб м'яко очистит шкіру
 • Намагайтеся не використовувати мочалку
 • Змийте гель і обережно промокніть шкіру бавовняним рушником.
 • Наность зволожувальні засоби поки шкіра ще волога

Угамувати стрес
Стрес може як спровокувати загострення хвороби, так і стати її наслідком. Але його можна уникнути. Уміння контролювати стрес дозволить значно покращити якість життя. Варто спробувати йогу, аутогенну терапію і масаж.

Доглядайте за шкірою… з усмішкою!

Особистий досвід
Хитрощі для боротьби з екземою

Як у періоди загострення, так і під час ремісії, нанесення лікувального крему чи мазі — ключ до гарного самопочуття. Комфорт пацієнта залежить від нанесення зволожувальних і живильних засобів. Цю процедуру можна зробити приємнішою, особливо для дітей. Один зі способів цього досягти — рольова гра. Під час спеціальних практикумів у спа-центрі La Roche-Posay, який відвідує 300 дітей на рік, хлопчаки і дівчата уявляють себе різними тваринами.

Пропонуйте дітям погратися
з Ліпі та Каром

Крок 1
По-перше, завжди мийте руки перед тим, як наносити крем. Краще робити це одразу після душу, тому що тоді ваші руки вже чисті.
Крок 2
Розігрійте крем у долонях. Він стане рідкішим і швидке вбереться шкірою.
Крок 3
Обличчя
Починайте наносити крем широкими кругами на щоки. Тепер намажте свої вуса, як у киці, потім ніс і лоба. Витягніть свої вказівні пальці, як роги у равлика, і помажте повіки і за вухами.
Крок 4
Шия і підборіддя
Уявіть себе жирафою! Намажте кремом свою довгу шию. Не забудьте про її задній бік: для цього треба просто нахилити голову вперед.
Крок 5
Живіт
Кількома круговими рухами намалюйте раковину, як у равлика. Підніміть одну руку догори, а другою намажте крем знизу вгору, потім поміняйте руки.
Крок 6
Руки
Уявіть, що ви стрибуче звірятко, наприклад, бурундук або кролик. Починайте від долоні і ведіть вгору до плеча, потім знову перестрибуйте на долоню! Почніть знову, але цього разу поверніть долоню до неба, щоб зволожити внутрішню поверхню руки.
Крок 7
Ноги
Уявіть себе іншим стрибунцем і повторіть такий само рух, як і на руках. Покладіть долоню на ступню, проведіть догори і стрибком поверніться назад до ступні. Не забудьте про задню сторону ноги. Нарешті, нанесіть тонкий шар крему між пальцями: шкіра на них часто буває сухою.
Крок 8
Спина
Поросіть маму або тата погладити вам спинку. Вони можуть робити це по черзі.

Допоможіть своїй дитині зрозуміти її хворобу: важливо не драматизувати ситуацію. Діти загалом усвідомлюють факт, що в них екзема, але не здатні пояснити це (особливо своїм друзям). Звідки з’являється хвороба, чи заразна вона і чи можна її вилікувати? Дітям також складно оцінити середньотермінові переваги гарного лікування і слідкувати за своїм станом. Обговоріть з дитиною це питання, використовуючи учбові матеріали LIPI & KARA , щоб оцінити її знання.

Заохочуйте дитину наносити крем самостійно. Діти віком 3-4 років вже здатні впоратися з цим самі!
Наше бажання занадто опікати дітей є природним. Але навіть маленькі діти можуть брати на себе відповідальність, міняти свої звички і сприйняття хвороби.
Запам’ятовуючи процедуру догляду, спочатку у формі гри, діти скоро можуть повторити її самостійно вдома, у гостях у бабусі з дідусем чи на дачі. Загострення будуть менш серйозними і рідшими, а діти стануть безтурботнішими. Процедура догляду стане звичною, і батькам навіть не доведеться вмовляти дитину.

Починаючи з 7 років, діти можуть також оцінювати свою екзему і слідкувати за станом своєї шкіри. За допомогою цього інструменту, розробленого європейськими спеціалістами в галузі атопічного дерматиту, пацієнт може оцінити серйозність симптомів, інтенсивність свербіння і порушення сну.
http://www.poscorad.com/