0
test Fb connect

ІНФО АТОПІЯ

Правда чи міф

Атопічний дерматит з часом зникає

І ПРАВДА, І МІФ. У різних дітей атопічний дерматит може зберігатися від декількох місяців до декількох років. В деяких випадках хвороба зберігається і в дорослому віці, але її зникнення неможливо передбачити.

Атопічний дерматит може бути заразним

МІФ. Категорично ні. Це генетично захворювання і воно не заразне.

Сушити шкіру феном після купання — це гарна ідея

МІФ! Це категорично НЕ рекомендується! Сушіння феном пошкоджує шкіру і знищує ліпідну плівку, яка її захищає, роблячи шкіру ще сухішою. Може з’явитися відчуття жару!

Атопічна екзема — це контактний дерматит

МІФ. Симптоми схожі, але різниця полягає в атопії: у вас може бути контактний дерматит без атопічної основи. Але у дитини з атопією з більшою вірогідністю виникне контактний дерматит.

Екзема зникає у віці приблизно 5 років

ПРАВДА. Половина дітей, які захворіли на атопічну екзему в віці до одного року, до п’яти років виліковуються.

Потрібно не допускати розчісування шкіри

ПРАВДА. Але тільки правильний догляд дозволяє досягти цього, тому що він зменшує свербіж і розриває замкнене коло атопії: більше розчісування = тонший бар’єр шкіри і більше алергенів і подразників проникає у шкіру, що викликає ще більший свербіж, частіше розчісування тощо.

Атопічний дерматит має психосоматичну природу чи викликаний психологічним шоком

МІФ. Незважаючи на те що ми не можемо це пояснити, відомі факти, що емоції, шок і стрес можуть значною мірою впливати на частоту чи серйозність приступів. Але саме захворювання має спадкову природу.

Деякі види їжі можуть погіршувати екзему

ПРАВДА: миттєва реакція і почервоніння може з’являтися довкола рота під час їжі. Важливо проконсультуватися з лікарем, щоб визначити, яка саме їжа містить потенційний алерген.

Часті запитання

Чи може у дитини з екземою з'явитися астма?

Більше двох третин дітей з атопічним дерматитом мають респіраторні симптоми. Астма трапляється ще частіше, якщо екзема з’явилася в ранньому віці. Куріння матері — фактор ризику. За оцінками, у як мінімум 20% дітей з атопічним дерматитом розвивається астма.

Як довго триває захворювання?

У різних дітей хвороба може спостерігатися від декількох місяців до декількох років. В деяких випадках захворювання зберігається і в дорослому віці: половина дітей, які захворіли атопічною екземою у віці до одного року, до п’яти років одужують, хоча їх шкіра надалі залишається дуже сухою.

Що провокує загострення хвороби?

На це можуть впливати багато факторів: алергени і пил у довкіллі, їжа та іноді навіть емоції. У немовлят прорізування зубів і деякі ЛОР-захворювання також можуть викликати загострення екземи.

Повторювані кризи: чи має екзема довготривалий вплив на шкіру?

Загалом навіть серйозна екзема не має наслідків. Але повторюване розчісування може змінити пошкоджені ділянки і викликати появу шрамів. Також можуть з’явитися плями, якщо на ділянки екземи потрапляють сонячні промені. Тому рекомендується використовувати сонцезахисний крем, який добре сприймається шкірою.

Чи може дитина з екземою ходити до дитячого садочка?

Атопічний дерматит не заразний, тому немає протипоказань для спілкування з іншими дітьми.

Чи передається атопічний дерматит у спадок?

Так, екзема — це у більшості випадків спадкове захворювання. Сімейна схильність до алергічних реакцій може стати причиною появи атопічного дерматиту у дітей, як респіраторного, так і харчового.

Чи викликає харчова алергія екзему?

'Харчова алергія може бути причиною екземи, особливо у немовлят. Але така алергія може також супроводжуватися іншими симптомами, такими як діарея, блювота або висип.

Як доглядати за атопічною шкірою?

Дерматологічний догляд складається з двох фаз: нанесення заспокійливого крему для дуже сухої шкіри і корти зонової мазі для зняття симптомів запалення. Лікар також може призначити антигістамінні препарати. Слід також змінити середовище, щоб позбавитися від факторів, що посилюють атопію.

Чи можна уникнути рецидиву?

Так. Для цього слід мінімізувати вплив факторів, що посилюють реакцію шкіри, і зволожувати шкіру протягом усього року за допомогою спеціального живильного крему. Але найголовніше — дотримуватися лікування, призначеного дерматологом, поки захворювання не мине.

Чи потрібно тестувати пацієнтів на алергію?

Лікарі можуть неохоче направляти на тестування немовлят через нестабільність дитячої імунної системи. Але тенденція змінюється, зокрема через більшу поширеність алергії. У разі сильного запалення (екзема по всьому тілі) та/або за наявності інших симптомів (діарея, кропивниця, набряклість, проблеми з диханням тощо), тестування може бути гарною альтернативою, особливо для того, щоб уникнути погіршення симптомів.

Чи може дерматит бути викликаний проблемами у стосунках між матір’ю і дитиною?

Мати в жодному разі не повинна відчувати провину за екзему у своєї дитини. Завжди пам’ятайте, що атопічний дерматит негативно впливає на стосунки між матір’ю і дитиною.

Який одяг і миючі засоби найкраще підходять для атопічної шкіри?

Варто надавати перевагу одягу з бавовни і уникати синтетичних матеріалів і вовни, щоб зменшити подразнення шкіри і пітливість. Намагайтеся не застосовувати засоби для пом’якшення тканин і завжди перевіряйте, щоб ваша пральна машина була ретельно вимита після прання. Якщо необхідно, використовуйте гіпоалергенний засіб для прання.

Краще використовувати натуральні креми?

Обережніше з ефірними оліями, вони можуть викликати алергію! Мазі з кортизоном і дермо косметичні заспокійливі креми, призначені дерматологом, краще рішення при атопічному дерматиті.

Ванна чи душ, гаряча чи холодна вода: як краще купати дитину і які засоби використовувати?

Ванну слід приймати недовго (5-10 хвилин), і вода має бути не дуже гарячою (35°C максимум). Варто віддавати перевагу душу. Використовуйте м’які або сильні зволожувальні гіпоалергенні засоби, без мила та ароматизаторів. Витираючи дитину, не тріть шкіру, а промокніть її бавовняним рушником.

Як можна уникнути розчісування шкіри?

Тільки правильний догляд може ефективно запобігти розчісуванню шкіри. Але щоб зменшити розчісування, особливо у немовлят, не слід роздягати дитину догола. Холод — також хороше рішення, щоб заспокоїти свербіння і навіть біль. Тримайте крем в холодильнику, щоб він був прохолодним при нанесенні, і використовуйте вентилятор або холодні камінці в решті випадків.