0
test Fb connect

ІНФО АТОПІЯ

Вплив на родинне життя і спілкування з іншими дітьми

Незважаючи на те, що атопічний дерматит не є тяжкою хворобою, він сильно впливає на повсякденне життя.
Батьки стурбовані, діти втомлені: атопічний дерматит може погіршити життя родини через ті обмеження, які він накладає, через увагу і догляд, яких він потребує, та через постійне розчісування, яке ускладнює симптоми і робить ночі неспокійними. Це не тільки щоденне занепокоєння для батьків. Інші діти у родині можуть відчувати нестачу батьківської уваги і навіть страждати через те, що сім’я відмовилася від занять, які можуть нашкодити здоров’ю дитини з атопією, наприклад, від спортивних ігор на свіжому повітрі (піт і пилок призводять до запалення ділянок з екземою) чи візитів до басейну або на пляж (свербіж від хлору і солі).

Гармонія в родині залежить від впевненості дитини у собі
За допомогою дерматологічного догляду і підтримки ми можемо краще зрозуміти хворобу. Ми також можемо навчитися обмежувати її вплив і не приділяти всю увагу хворій дитині, лишаючи турботи її братів і сестер. Наприклад, можна переконати дитину наносити мазь або крем самостійно. Робити це варто в атмосфері спокою і впевненості.
У віці від 4 до 5 років діти можуть навчитися самостійно слідкувати за своєю шкірою і розуміти екзему, розуміти, що ситуація покращиться, якщо правильно доглядати за шкірою. Завдяки впевненості у собі дитина може знайти ключ до покращення свого щоденного життя і уникнути відчуття віддаленості від родини і ровесників.

Коли атопічний дерматит зберігається у дорослому віці, він може завадити при спілкуванні з іншими людьми.
Враховуючи те, що хвороба може по-різному впливати на зовнішній вигляд, вона може завадити розвитку стосунків з іншими людьми чи створити пацієнту проблеми на роботі. При простому рукостисканні оточуючі можуть відчувати дискомфорт чи навіть відмовлятися від такого вітання.

Як покласти край ізоляції

Відгук
Зустріч у Термальному центрі

Дерматологи покликані допомогти сім’ям
Основна складність першої консультації з дерматологом полягає в описанні симптомів, щоб діагностувати атопію і призначити відповідне лікування, але це ще не все. Екзема — це хвороба, яка часто ізолює пацієнта і приносить неспокій у родину. Не бійтеся розповісти, як ви живите з хворобою щодня: інтенсивність свербіння, біль, порушення сну, зниження самооцінки, подразнення, складнощі при догляді за ушкодженими ділянками, проблеми у шкільному і родинному житті тощо.
Коли діти достатньо дорослі, вони можуть також, окрім стану своєї шкіри, говорити і про свої почуття.

Підтримка з боку інших сімей
Кожен випадок унікальний, і дерматологи будуть надійними партнерами у виборі індивідуального лікування хвороби.
Якщо екзема впливає на атмосферу в родині, підтримка з боку інших батьків допоможе усвідомити, що ви не одні. Обмін досвідом з тими, хто пройшов чи проходить через такі самі випробування — це гарний спосіб відновити спокій. Такий підхід помагає батькам позбавитися відчуття провини і отримати нові звички, які допомогли іншим (холодні креми, сушіння одягу в приміщенні в періоди цвітіння тощо). Батьки також можуть обговорювати хворобу з близькими друзями або в  соціальних мережах.

Ідеальний майданчик для обговорення: лекція з атопії
З ким ви можете поділитися своїм тягарем безсонних ночей? Беззвучних битв? Розповісти про стрес і виснаженість? Про надії і поразки? На лекції пацієнти можуть ділитися своїм досвідом у групі під керівництвом досвідченого медика.
Вони можуть ставити питання і розповідати про свої страждання: стягнена шкіра, свербіж і дискомфорт щодо своєї зовнішності — це основні жалоби пацієнтів з атопічним дерматитом.

Лекції, присвячені атопії, проводяться у лікарнях для дорослих і дітей з атопічним дерматитом у формі терапевтичного навчання. Вони відбуваються під керівництвом професійних медиків: медсестер, лікарів і психологів, які допомагають пацієнтам краще зрозуміти хворобу і ефективніше боротися з нею.

Це допомагає пацієнтам відновити впевненість у своїх силах і покращити своє життя, застосовуючи правильний догляд. Пацієнти вчаться розповідати про свій дискомфорт з урахуванням реакції інших людей, отримують правильні звички для зниження болі і свербіння, вчаться розуміти хворобу і особливості її лікування.
Приборкуючи хворобу, пацієнт вчиться покращувати своє життя.

Лекції, що присвячені атопії, слугують точкою дотику людей зі схожими проблемами. Вони можуть поділитися своїм досвідом і своїм болем, отримати підтримку і поговорити з професійними медиками. Це місце, де люди вчаться виходити з ізоляції і позбавлятися відчуття відчуженості.

«Атопія виліковна. Ми маємо говорити про неї з людьми, що нас оточують, і зі своїми лікарями, говорити медикам про свій страх щодо кортизону чи попереджати їх, якщо призначене лікування не дає результату».
Професор Жан-Франсуа Стальде, керівник відділення дерматології в Університетському госпіталі Нанта.