0
test Fb connect

ІНФО АТОПІЯ

Атопічна екзема чи атопічний дерматит — це поширене захворювання шкіри, яке часто з’являється у віці близько трьох місяців, але може розвиватися і раніше. Мета цього інформаційного ресурсу — допомогти дорослим, дітям та їх родинам краще зрозуміти це шкірне захворювання і покращити своє здоров’я та якість життя за допомогою статей, порад і досвіду інших людей.Дізнайтеся більше про атопічний дерматит на сайті  La Roche-Posay.

Зрозуміти причини
захворювання

Слово «атопія» прийшло до нас з грецької мови, де воно означає «щось незвичайне, дивина» і складається з двох частин: «а-» («без») и «-topos» («місце»). «Без місця» — підходящий опис для цього захворювання, в причинах якого нелегко розібратися. Атопія — це генетична, спадкова схильність до алергічних реакцій. Майже 80% випадків появи екземи у дітей обумовлено родинною історією алергічних захворювань. Атопічний дерматит — хронічне запальне захворювання шкіри
У пацієнтів з атопією (50 мільйонів людей в Європі, до 20% дітей в усьому світі) підвищена проникність шкіри, а їх імунна система є надчутливою і незбалансованою. Шкіра у таких пацієнтів дуже суха, чутлива і схильна до запальних реакцій. Рівень білка філагріна, який відповідає за з’єднання клітин в найвищих шарах шкіри, знижений. Крім того, шкірі не вистачає жирів, які зазвичай перебувають на її поверхні та захищають її від потенційних алергенів. За таких умов частки-подразники з довкілля, які гарно переносяться здоровим організмом (наприклад, пилок, пил, деякі гігієнічні засоби), можуть проникати у шкіру і викликати її запалення. Хвороба найчастіше виникає у дітей молодше трьох місяців (іноді навіть раніше) і може тривати від декількох місяців до декількох років, залежно від дитини. Без належного догляду хвороба входить у замкнене коло: шкірний бар’єр все сильніше руйнується, все більша кількість алергенів і подразників проникає до шкіри та викликає все сильніший свербіж. Але у більшості випадків захворювання минає ще у дитячому віці. Половина дітей, які захворіли на атопічну екзему у віці до одного року, до п’яти років вже одужують, хоча їх шкіра надалі залишається дуже сухою.

Поділитися
досвідом

Незважаючи на те, що атопічний дерматит не є тяжкою хворобою, він сильно впливає на повсякденне життя.
Батьки стурбовані, діти втомлені: атопічний дерматит може погіршити життя родини через ті обмеження, які він накладає, через увагу і догляд, яких він потребує, та через постійне розчісування, яке ускладнює симптоми і робить ночі неспокійнішими. Це не тільки щоденне занепокоєння для батьків. Інші діти у родині можуть відчувати нестачу батьківської уваги і навіть страждати через те, що сім’я відмовилася від занять, які можуть нашкодити здоров’ю дитини з атопією, наприклад, від спортивних ігор на свіжому повітрі (піт і пилок призводять до запалення ділянок з екземою) чи візитів до басейну або на пляж (свербіж від хлору і солі).

Розібратися в особливостях
догляду

Двофазний дерматологічний догляд
Шкірі декілька разів на день необхідні вода і ліпіди (навіть за відсутності пошкоджень), щоб відновити природний бар’єр, який захищає від алергенів. У періоди загострення мазі на основі кортизону ефективно знімають запалення. Такий догляд, призначений дерматологом, при правильному застосуванні суттєво покращує якість життя пацієнта з атопією. Пом’якшувальні креми допомагають боротися з сухістю шкіри і відновлюють природний захисний бар’єр
Такі креми слід наносити декілька разів на день на незапалені ділянки. Пом’якшувальні креми борються з сухістю і заспокоюють шкіру, зменшуючи свербіння. Така щоденна процедура рекомендується, щоб запобігти загостренню хвороби. Наносіть крем навіть тоді, коли шкіра виглядає здоровою. Мазі з кортикостероїдами зупиняють запалення
У період загострення мазь з кортикостероїдами слід наносити на запалені ділянки, щоб заспокоїти шкіру, зменшити свербіж і зупинити розчісування. В деяких країнах кортизон непопулярний через його гіпотетичних побічних ефектів: утримання вологи, порушення сну, уповільнення темпів росту тощо. Однак ці явища стосуються тільки кортикостероїдів, що приймаються орально. У формі мазі кортизон залишається на поверхні шкіри. Але кортизон не слід наносити на непошкоджені ділянки, тому що від стоншує шкіру і може послабити її. Якщо результати тестів на алергію дозволяють, то лікар, наприклад, може призначити антигістамінні препарати на додачу до мазей.

Покращити
якість життя

Завдяки дерматологам
Більше 30 років бренд La Roche-Posay співпрацює з дерматологами з усього світу, щоб створити засоби для догляду за шкірою і продукти для макіяжу, які відповідають потребам і вимогам лікарів. La Roche-Posay допомагає дерматологам отримати необхідні знання і підтримує їх в щоденній турботі про своїх пацієнтів за допомогою багатьох заходів, в тому числі освітніх семінарів для пацієнтів і днів боротьби проти раку шкіри.