3 запитання експерту

Я завжди підкреслюю необхідність регулярних оглядів при юнацьких акне.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Юнацьке акне з'являється у 80% підлітків в період статевого дозрівання. Обличчя, а часто й шкіра спини, стають жирними, а пори шкіри блокуються. Це пов’язане із гормональними перебудовами у молодому організмі - потужними викидами андрогенів, на які шкіра реагує надмірною секрецією шкірного сала. Надлишки жиру та мертві клітини епітелію  накопичуються у волосяному фолікулі та можуть стати сприятливим середовищем для розвитку бактерій.  На шкірі з'являються червоні запалення з білими голівками, які зрештою призводять до утворення камедонів. Як їх видаляти? Ось порада дерматолога.

Які види юнацького акне ви зустрічали?

В юнацькому віці бувають різні акне.

Існують запальні та не запальні форми, що характеризуються різними видами комедонів та висипами. Може виникнути кілька або безліч дуже великих запалень. Це психологічно важко для підлітків, особливо враховуючи, що акне може залишитися на обличчі протягом декількох років, якщо його не лікувати. Варто пам’ятати, що, всупереч розповсюдженій думці,  підліткове акне не зникає самостійно у віці біля 20 років, і може перенести у доросле життя цілу низку косметичних та психологічних проблем.

Наші юні пацієнти часто неправильно лікують акне, ось чому на обличчі залишаються шрами. Крім виникнення грубих і потворних рубців, недбале лікування акне у підлітків може призвести до проникнення інфекції у кров або до придаткових пазух носа і викликати гнійно-некротичний процес чи, навіть, сепсис.
Частота появи акне залежить від пори року. Найчастіше недоліки з'являються восени.

Який догляд ви порекомендуєте?

Я пояснюю своїм пацієнтам, які засоби необхідно застосовувати та для чого.

Крім того, я завжди підкреслюю необхідність регулярного огляду при юнацькому акне. Вчасно отримана консультація спеціаліста про те, як позбутися акне, та комплексна терапія, призначена лікарем, допоможуть досягти гарних результатів у поліпшенні стану шкіри. Ефективним є поєднання впливу зовнішніх бактерицидних препаратів та засобів для нормалізації секреторної функції шкірних залоз.

Я призначаю засоби для місцевого застосування, щоб знизити інтенсивність формування чорних крапок (адапален) і вплинути на деякі мікроби, що призводять до запальних акне (перекис бензоїлу).

Засоби для перорального застосування (цикліни) часто необхідні для підвищення ефективності лікування. Вони знищують або максимально сповільнюють життєдіяльність хвороботворних бактерій.

Для дуже сильних і стійких форм акне я пропоную лікування ізотретиноїном. Цей препарат регулює кількість та якість секрету шкірних залоз, зменшуючи кількість бактерій та ймовірність утворення камедонів. Ретиноїди справляють регенеруючий вплив на пошкоджений шкірний епітелій.

Перебіг акне у підлітків значно полегшується при суворому дотриманні основних санітарних правил:

  • не торкатись без потреби вражених ділянок шкіри, особливо брудними руками;
  • ретельне очищувати  шкіру двічі на день спеціально розробленими засобами та з використанням гарячої води, що розширює пори;
  • використовувати виключно некомедогенну косметику;
  • правильно харчуватись та приймати вітамінні препарати;
  • при можливості - проводити професійну чистку обличчя.

Чи проводите ви якісь процедури в клініці?

Акне можуть бути ретенційними,

а це означає, що пори сальних каналів шкіри блокуються комедонами (чорними вуграми) та мікроцистами. При цьому можуть виникати запальні процеси навколо волосяного мішечка в епітелії. У таких випадках шкіра вимагає дерматологічної чистки, що спроможна ефективно і безпечно видалити відкриті та закриті комедони. Таку чистку слід проводити лише в стерильних умовах клініки з допомогою дерматолога, щоб запобігти занесенню інфекції. На поверхні шкіри виконується безболісна процедура дрібної скарифікації, щоб дренувати комедони і мікроцисти. В результаті очищуються та звужуються шкірні пори, зникають чорні цятки та покращується зовнішній вигляд, зменшується запалення та посилюється кровообіг і захисні властивості шкіри. Це підвищує ефективність лікування.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті