Наукове пояснення

Реактивність шкіри: 3 причини чутливості шкіри

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_article_default.jpg

Чутливу шкіру можна по-різному описати. Подразнена, почервоніла, суха або зневоднена шкіра насправді може виявитися чутливою. Всі ці типи об'єднує одне: така шкіра визначається гіперреактивною реакцією на вплив певних факторів.

Від підвищеної чутливості шкіри найчастіше страждають люди з рудим або світлим волоссям і сірими, зеленими або блакитними очима. Їхня тонка бліда шкіра має слабо виражений роговий шар та незначну кількість пігменту, а сальні залози виділяють недостатньо жиру. В результаті, така шкіра стає особливо вразливою до зовнішніх подразників.

Різні симптоми чутливої шкіри.

Чутлива шкіра необов'язково є схильною до алергії. Цей тип шкіри особливо сприйнятливий до зовнішніх факторів. Гіперреактивність безпосередньо пов'язана з чутливістю нервових закінчень шкіри. Таким чином, відповідно до своїх особливостей  чутлива шкіра може проявляти себе через різні види реактивності.  Основні ознаки чутливої ​​шкіри обличчя: пощипування, відчуття стягнутості, свербіж, відчуття печіння або жару, іноді в поєднанні з почервонінням. Найбільш уразливі зони - навколо очей та носогубний трикутник. Ці області відрізняються анатомічно більш тонкою структурою шкіри.

Якщо раніше чутливий тип шкіри був досить рідкісним явищем, то сьогодні все більше жінок скаржаться на неприємні відчуття від викорстання косметики, впливу сонячних променів, холоду, вітру та інших зовнішніх чинників.  Зрозуміти, від чого ви страждаєте - від гіперчутливості чи алергічної реакції, - дуже просто. Алергія з'являється лише, коли сплинуть 3-4 години після контакту з алергеном. Чутлива шкіра реагує на подразник практично відразу. До того ж для прояву симптомів достатньо всього одного агента, наприклад, холодного повітря. За своєю функцією верхній шар епідермісу виступає головним бар'єром на шляху проникнення шкідливих речовин. Якщо він надає недостатній захист, в шкіру безперешкодно потрапляють різні зовнішні подразники.

Як правильно доглядати за чутливою шкірою? Як позбутися гіперчутливості, щоб уникнути негативного зовнішнього впливу та мінімізувати подразнення і свербіж? Та які причини реактивності шкіри?

3 причини реактивності шкіри

Гіперчутливість шкіри може мати декілька причин. Вони можуть бути пов'язані з:

  • навколишнім середовищем (спека, холод, вітер, сонце або навіть різкі коливання температури, а також атмосферні забруднення здатні спричинити пощипування, відчуття печіння, почервоніння й відчуття підвищення температури);
  • контактом зі шкірою (нанесення косметичних засобів, що містять інгредієнти, які погано переносяться організмом, дуже жорстка вода або тканина одягу, які викликають відчуття дискомфорту: свербіння, пощипування, стягнення або почервоніння);
  • судинними реакціями (стінки кровоносних судин можуть втрачати еластичність і міцність під впливом певних зовнішніх факторів, наприклад, коливань температури або внутрішніх чинників, наприклад, вживання алкоголю або прянощів). Поява на шкірі почервоніння, відчуття посиленого печіння й дискомфорту свідчить про судинну реакцію шкіри.
Для визначення точної причини підвищеної чутливості шкіри обличчя та тіла необхідно звернутися за допомогою до дерматокосметолога. Лише фахівець здатний призначити правильний догляд та порекомендувати якісні косметичні засоби для чутливої ​​шкіри. Такі засоби забезпечать високий захист і зволоження. Перевагу краще віддавати торговим маркам, що встигли зарекомендувати себе лише з кращої сторони.

І пам'ятайте: на сьогоднішній день чутлива шкіра - це не вирок, з яким потрібно змиритися. Такий тип шкіри вимагає правильного вибору косметики (з позначкою “для чутливої ​​шкіри” або “гіпоалергенний”) і більш серйозного та ретельного щоденного догляду. Не використовуйте для вмивання мило і хлоровану воду з-під крану, захищайте шкіру від сонця та робіть спеціальні пілінги й маски. Забезпечуйте шкірі необхідне живлення та зволоження, і вона обов'язково скаже вам за це “дякую”!

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті