Детальніше про...

Чутлива шкіра: комплексний вплив факторів

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Чутлива шкіра часто червоніє, схильна до подразнень, в ній відчувається поколювання. Така шкіра характеризується підвищеною чутливістю. Вона тонка та суха, тому будь-який зовнішній чинник викликає печіння, сип, відчуття стягнутості та лущення. Надлишок сонячного світла, сильний холод, агресивні косметичні засоби – все це негативно впливає на стан чутливої шкіри. Є тільки одне правило, якого слід дотримуватись, щоб досягти щоденного комфорту – особлива увага й турбота.

????????

Надмірна реакція шкіри на подразники.

Чутлива шкіра більше піддається впливу зовнішніх факторів та характеризується надмірною реакцією на них. Чутливість притаманна певним типам шкіри та має різні ступені прояву. Наприклад, шкіра може бути схильна до почервоніння й поколювання, може з’являтись відчуття стягнутості, свербіння і навіть печіння.

???????

Є декілька типів чутливої шкіри.

  Підвищену чутливість шкіри можна пояснити кількома факторами - як окремими, так і їх сукупністю. Причини можуть бути такими:
  • Особливості кровоносних судин. Неміцні стінки кровоносних судин можуть постраждати під впливом зовнішніх чинників, наприклад, через гостру їжу або вживання алкоголю.
  • Екологічні фактори. Вітер, сухість, холод або погана екологія можуть призвести до поколювання або печіння.
  • Контакт з іншими речовинами. Деякі речовини, що погано переносяться шкірою, можуть викликати її реакцію. Наприклад, шкіра може відреагувати на жорстку воду.
  • Атопічний дерматит. Шкіра, яка страждає від цього виду екземи, може бути схильна до підвищеної чутливості.
  • Недостатнє живлення. Нестача вітамінів, мінералів та інших корисних речовин робить шкіру беззахисною перед зовнішніми агресорами.
  • Спадковість. Іноді людина страждає від підвищеної чутливості шкіри з народження. Причина – недостатня кількість сальних залоз та їхня незначна від природи активність.
  • Неправильний вибір косметичних засобів. Як результат: шкіра червоніє, з’являється сип, свербіж.
  • Психологічні фактори. Стреси, підвищена нервозність, депресія.
  Усі вищезазначені причини чутливості шкіри роблять її нездатною самостійно виробляти жир та утримувати вологу, порушується обмін речовин, скорочується життєвий цикл клітини. Шкіра стає тонкою та сухою. Вона миттєво реагує на сонце, вітер, мороз, швидку зміну температур, а також, більше, ніж інші типи шкіри, схильна до старіння. Особливо це помітно в області губ та навколо очей.

  ??????

  Мета: зволожити шкіру та зробити її менш чутливою

  Якщо у вас чутлива шкіра, відмовтеся від використання більшості очищаючих та відлущуючих засобів, зокрема, від лосьйонів на основі спирту та скрабів. Навіть легкий пілінг здатний миттєво викликати сильне подразнення. Виготовлені у домашніх умовах лосьйони без спирту з лікарських трав або фруктових соків також можуть негативно позначитися на вашій шкірі. Відмовтеся від умивання водою з-під крану та використання мила й парфумованих косметичних засобів.

  Для догляду за чутливою шкірою важливо зробити декілька кроків:

  • Дбайливо очищайте шкіру за допомогою засобів, що підтримують фізіологічний баланс епідермісу. Жодних агресивних гелів та пінок, занадто холодної чи гарячої води, здатної викликати подразнення та лущення шкіри.
  • Використовуйте засоби для догляду за чутливою шкірою. Чутлива шкіра – це, переважно, ще й суха шкіра, тому вона потребує зволоження, яке допомагає уникнути стягнутості, лущення та свербожу.
  • Використовуйте заспокійливий тонік в якості першого кроку вранці для того, щоб освіжити шкіру, і як засіб для видалення макіяжу.
  • Використовуйте термальну воду з високим вмістом селену. Якщо навіть звичайне вмивання викликає негативну реакцію, замініть водопроводну воду на термальну, яка заспокоює шкіру.
  • Використовуйте гіпоалергенні косметичні засоби, що зволожують шкіру та зменшують її чутливість. Гіпоалергенна косметика тестується на чутливій шкірі та шкірі, схильній до алергії. Це зменшує вірогідність того, що обраний крем вам не підійде.

  За додатковою інформацією звертайтеся до дерматолога.

  Радимо вам переглянути

  Переглянути всі статті