Детальніше про...

Суха шкіра тіла: відновіть вологість та усуньте відчуття стягнутості.

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Щоб відновити захисну функцію шкіри, важливо ефективно її зволожувати. Ось деякі рекомендації зі щоденного догляду, щоб ваша шкіра стала шовковистою, гладенькою й пружною та залишалася такою якомога довше.

????????

Відчуття дискомфорту

Суха й дуже суха шкіра тіла за своєю природою є вразливою й легко подразнюється. Вона спричиняє відчуття дискомфорту, наприклад, поколювання, свербіж й стягнутість. На сухій шкірі тіла також з'являються тріщини та складки, вона часто лущиться. Крім того, особливо помітними стають зморшки. Зверніть увагу: є не один, а безліч видів сухої шкіри. Є генетично схильна до сухості шкіра, суха шкіра атопіків, сухість шкіри спостерігається взимку, шкіра, пересушена очищуючими засобами тощо.

???????

Зміна захисної функції шкіри

Сухість шкіри виникає через зміни захисної функції шкіри. Сухість може мати генетичне походження або бути спричинена цілим рядом факторів, зокрема, кліматичними. Як саме змінюється захисна функція шкіри? Існує гідроліпідна плівка, сформована роговим шаром епідермісу та комбінацією з води і шкірного жиру. На поверхні шкіри під впливом різних зовнішніх і внутрішніх впливів виробляється все менше ліпідів. Відповідно, захист шкіри стає нерівномірним. Клітини епідермісу втрачають здатність утримувати вологу всередині, і вона швидко випаровується. Шкіра стає сухою, з'являється відчуття дискомфорту та стягнутості. Вона лущиться, на ній утворюються тріщини, в які потрапляють зовнішні подразнюючі речовини.

Різні чинники можуть підвищити сухість шкіри. За характером і механізмом впливу їх можна розділити на внутрішні та зовнішні.

Так, сухість шкіри може бути обумовлена ​​генетично, але може стати й наслідком різних "неполадок" в організмі: гормональної перебудови, тривалого застосування антибіотиків, хвороб (цукровий діабет, ниркова недостатність, дерматити). Сюди ж можна віднести й неправильну організацію харчування, дотримання незбалансованих дієт, вживання у великих кількостях продуктів, що сприяють виведенню рідини з організму (кава, алкоголь, солоності та копченості), а також куріння, гіповітаміноз, сильні емоції, стреси.

Зовнішніми факторами, що негативно впливають на ліпідний прошарок шкіри, є:

 • Спекотний та засушливий клімат або, навпаки, дуже низькі температури навколишнього середовища.
 • Сонячне світло, електромагнітне випромінювання (наприклад, від комп'ютера).
 • Жорсткі косметичні засоби, що містять ароматизатори та барвники.
 • Жорстке мило, гелі, скраби, побутова хімія, хлорована вода.
 • Парфуми, лосьйони та інші засоби, до складу яких входить спирт.

??????

Крем для сухої шкіри слід наносити щодня.

Зволожуючі креми для тіла відіграють дуже важливу роль у боротьбі з сухістю шкіри. Вони допомагають відновлювати гідроліпідну плівку і, відповідно, роблять шкіру м'якою та шовковистою. Ці креми слід наносити щодня, особливо після душу. Креми для рук потрібно використовувати кілька разів на день, особливо взимку.

Для усунення внутрішніх причин сухості шкіри корисно і розумно звернутися до фахівця для обстеження і розробки індивідуальної програми догляду за шкірою тіла, що страждає від сухості. А убезпечити себе від зовнішніх факторів досить просто, дотримуючись ряду нескладних правил.

Як доглядати за сухою шкірою? Щоб підтримувати необхідний рівень вологості шкіри, ми рекомендуємо:

 • використовувати м'які косметичні засоби, які не шкодять шкірі (гелі без мила або ліпідне мило);
 • приймати душ або негарячу ванну;
 • дбайливо витирати шкіру, а не терти її;
 • пити достатню кількість рідини (1,5-2 літри на день, краще мінеральної води без газу);
 • підтримувати необхідний рівень вологості в будинку;
 • вживати продукти, що містять жирні кислоти і вітамін Е;
 • носити одяг з натуральних матеріалів;
 • підтримувати температуру в спальні на рівні 19 ° C або нижче.
Догляд за шкірою тіла, що потерпає від сухості, обов'язково повинен включати всі три етапи: очищення, зволоження і тонізація, живлення, де величезна роль відводиться зволожуючому крему.

Більше інформації можна отримати в дерматолога.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті