3 запитання експерту

Щоб уникнути сухості та подразнення шкіри взимку, рекомендую двічі на день наносити живильний крем.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Сухій шкірі бракує вологи та епідермальних ліпідів, що призводить до зміни захисної функції та не дає їй можливості ефективно захищатися. Вона починає лущитися, втрачає еластичність, з’являються червоні плями та мікротріщини. Стан шкіри особливо погіршується у холодні зимові місяці. Як цьому запобігти? Як доглядати за сухою шкірою обличчя взимку? Ось кілька порад дерматолога.

Які симптоми в пацієнтів з сухою шкірою?

Суха шкіра - це стан шкіри обличчя, рук і ніг у певної категорії пацієнтів.

Особливо сильно це проявляється на руках, але іноді сухою буває шкіра всього тіла. Суха шкіра може мати генетичну природу, або ж це може бути пов'язано з різними патологіями (екзема, псоріаз, діабет, дистиреоз). Часто проблема з сухістю шкіри виникає після 20 років. Суха шкіра взимку стає ще сухішою.

Існує два різновиди сухої шкіри:
1. Еластична, матова, гладенька, без зморшок. Як правило, така суха шкіра характерна для молодого віку. Вона занадто реагує на будь-які зовнішні чинники, тому потребує правильно підібраного догляду та постійного захисту від сонця, холоду, вітру.
2. Тонка, зі швидким формуванням складок та зморшок (особливо в зонах навколо рота та очей). Потребує особливого догляду з використанням ефективних косметичних засобів, розроблених саме для сухої шкіри.

Найчастіше суха шкіра притаманна блондинам. Їхня шкіра від народження тонка та ніжна, характеризується недостатнім виділенням шкірного сала, легко подразнюється від впливу зовнішніх факторів. Вона стягується, коли її вмивають. Зморшки на обличчі з’являються спочатку по боках щік, під підборіддям та в області декольте.

Що саме відбувається в зимові місяці?

Оскільки рівень вологості падає, шкіра реагує на це, віддаючи вологу, і висихає.

Вітер, низька температура, важкий одяг і UV-промені в гірських районах викликають сухість шкіри взимку. Відчуття стягнутості стає частішим, відчувається дискомфорт. Відповідно, догляд за сухою шкірою рук та обличчя взимку передбачає нанесення інтенсивних зволожуючих засобів (особливо на губи) кілька разів на день.

Як ви рекомендуєте доглядати за сухою шкірою, яка стає причиною дискомфорту?

Рекомендую двічі на день наносити живильний крем,

який містить зволожуючі компоненти та ліпіди, щоб запобігти втраті шкірою вологи. Також ми наполегливо рекомендуємо використовувати олію для ванн – під час приймання ванни, або наносити її безпосередньо на шкіру після ванни. Радимо відмовитися від піни для ванни та інших засобів, які можуть подразнювати шкіру, а також протягом дня рідше приймати ванну і душ. Необхідно систематично наносити на шкіру пом'якшуючі та зволожуючі засоби.

Інші корисні поради по догляду за сухою шкірою:

  • Використовуйте лише легкі скраби. Більшість скрабів руйнують пошкоджений верхній шар епідермісу. Щоб м’яко очистити обличчя від мертвих клітин та одночасно не лишитися дорогоцінної вологи, обирайте легкий скраб, створений саме для сухої шкіри.
  • Відмовтеся від засобів, що містять лаурилсульфат натрію. Цей компонент здатний видаляти вологу з поверхні шкіри. Тому добре вивчайте етикетку перед тим, як придбати косметичний продукт.
  • Двічі на тиждень використовуйте зволожуючу маску. Вона допомагає знизити подразнення, почервоніння та лущення й насичує шкіру додатковою вологою.
  • Вирішіть проблему сухого повітря у приміщенні. Сухе повітря (влітку – від кондиціонера, взимку – від батареї) призводить до сухості шкіри. Тому радимо використовувати зволожувач повітря, робота якого направлена на збереження необхідного рівня вологи удома.
  • Приділіть особливу увагу шкірі навколо очей. Шкіра у цій області дуже тонка та чутлива, тому швидко стає сухою. Користуйтеся зволожуючим кремом для повік кілька разів на день.
Відновити водний баланс можна ще кількома способами: випивайте не менше, ніж 1,5 л рідини щодня; додайте до свого раціону свіжі овочі, фрукти, зелень; відмовтеся від алкоголю; приймайте вітамін Е; не вмивайтеся занадто холодною чи гарячою водою; регулярно користуйтеся зволожуючими та живильними засобами для обличчя й тіла.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті