3 запитання експерту

Для лікування подразнень шкіри я призначаю креми, що містять заспокійливі або загоюючі молекули.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Таке явище, як подразнення шкіри, спостерігається досить часто у багатьох людей. З цією проблемою стикаються не лише жінки, а й чоловіки. Подразнення шкіри виражається її почервонінням і сухістю. Його спричиняють певні засоби, які ніжна шкіра погано переносить, такі як мило, шампуні, парфуми - сильно концентровані з сильною дією активних інгредієнтів на шкіру. Чоловіки ж страждають від подразнення після гоління. Як виявити, що саме подразнює вашу шкіру? Ось поради дерматолога при подразненні шкіри.

Що таке подразнення шкіри?

Подразнення шкіри обличчя зустрічається дуже часто та приймає певні форми.

Іноді його плутають з алергічною реакцією. Подразнення рідко спричиняє свербіж і зазвичай трохи виходить за межі ділянок, на які було нанесено засіб (за винятком повік). Подразнюючий засіб запускає запальну реакцію і порушує захисну функцію шкіри. Результат - видиме подразнення шкіри, відчувається її стягнутість, поколювання та іноді легке свербіння.

Подразнення шкіри обличчя та тіла призводить до того, що частина захисних функцій гідроліпідної плівки перестає виконуватися. Це означає, що шкіра, вкрита тріщинками та червоними плямами, схильна до впливу інфекцій та інших негативних факторів. Вона болюче реагує на повітря від кондиціонеру, холод, сонце, а іноді навіть на звичайний дотик. Тому, якщо були виявлені ознаки подразнення шкіри обличчя та тіла, треба обов’язково звернутися до дерматолога.

Які ділянки шкіри найчастіше страждають від подразнення?

Найчастіше воно виникає на обличчі, повіках і шкірі навколо очей,

на тильному боці рук і пальців. Подразнення може бути гострим - з почервонінням, хронічним, з плямами сухої шкіри або тріщинами. На долоні та пальцях, де епідерміс є тонким, шкіра може потріскатися. Тонкі ділянки на шкірі тіла можуть іноді тріскатися або лущитися.

Що ви рекомендуєте?

У першу чергу - відмовитися від підозрілих косметичних засобів.

Треба одразу відмітити, що боротися необхідно не тільки з наслідками (тобто з самим подразненням), а й з причинами, що їх викликають. Таких причин може бути безліч. Це несприятливі зовнішні фактори (холод, спека, вітер, мороз), сезонне зниження захисних функцій організму (часто проблеми зі шкірою виникають в осінньо-зимовий період, коли є значні перепади температур, а у приміщеннях переважає сухе повітря). Але не лише зовнішні чинники призводять до подразнення шкіри обличчя та тіла. Розвитку такого негативного фактору сприяє неправильне, незбалансоване харчування, відсутність догляду чи невірно підібрана програма догляду за шкірою з використанням неякісної косметики або засобів, що не підходять саме вашому типу шкіри.

Якщо подразнення виникає на повіках, я рекомендую припинити використання будь-яких косметичних засобів. Рекомендую очищати обличчя нейтральним лосьйоном або термальною водою. Для догляду за шкірою тіла пропоную використовувати очищуючі засоби, що не містять мила, або мило без сурфектантів. Також я призначаю креми, що містять заспокійливі, пом'якшуючі або загоюючі молекули. Крім того, слід уникати використання кремів на основі кортизону.

Для очищення подразненої шкіри слід використовувати пінки або молочко, що має м’яку дію (жодних тоніків та лосьйонів, що містять спирт!). Обирайте засоби, дія яких направлена на вирішення проблеми подразнення шкіри обличчя (наприклад, зволожуючі та заспокійливі креми, засоби, що знімають почервоніння).

Обов’язково користуйтеся захисними засобами, зокрема, у зимовий період. Наносьте захисний крем не пізніше, ніж за годину до виходу на вулицю. В іншому випадку, ви не зможете уникнути почервоніння та подразнення шкіри. Влітку ніколи не забувайте про сонцезахисні засоби с високим рівнем SPF (рівень захисту повинен відповідати вашому типу шкіри - чим світліша шкіра, тим вище повинен бути рівень SPF).

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті