3 запитання експерту

Щоб захистити зневоднену шкіру, слід застосовувати засоби, що містять інгредієнти трьох типів.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Якщо шкіра зневоднена, то епідерміс і роговий шар страждають від нестачі вологи. До цього буває схильна шкіра всіх типів. З'являється відчуття стягнутості, шкіра стає грубою, може почати лущитися. Як доглядати за такою шкірою? Ось порада дерматолога.

Чи впливає навколишнє середовище на зневоднення шкіри?

Рівень вологості навколишнього повітря, низька температура взимку, вітер, високі температури, сонце, UV-промені та перегрів ...

Всі ці фактори сприяють випаровуванню вологи й зневодненню шкіри. Я пояснюю це своїм пацієнтам, щоб вони могли, якщо можливо, обмежити вплив деяких із цих факторів хоча б у себе вдома.

Чи є якісь інші фактори?

Тривалий чи повторюваний контакт з водою в ході довгого миття може призвести до довгострокового зневоднення.

Використання звичайного мила, а також контакт шкіри з грубими матеріалами, такими як пемза або рукавички з кінського волосу, також можуть спричинити зневоднення. Вживання деяких ліків (ретиноїди, кортикостероїди) та вогнища екземи в людей певних професій, наприклад, у перукарів або будівельників, також призводять до сухості шкіри. Крім того, в результаті старіння організму в шкірі скорочується вміст гідрофільних компонентів.

Який догляд рекомендують дерматологи?

Щоб захистити зневоднену шкіру, слід застосовувати засоби, що містять інгредієнти трьох типів.

Я рекомендую зволожуючі засоби, які утримують вологу в корнеоцитах шкіри. Крім того, випаровування води обмежують гідрофільні продукти, які призводять до утворення гелю при контакті з водою, і гідрофобні продукти, що створюють повітро- і водонепроникну плівку на поверхні шкіри. Я рекомендую інгредієнти, що сприяють перебудові ліпідів епідермального шару й підвищують захисну функцію рогового шару.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті