Наукове пояснення

Промені UVB і UVA: чим вони відрізняються та як впливають на шкіру?

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_article_default.jpg

Незважаючи на те, що до поверхні землі доходить лише 5% сонячного випромінювання, воно є дуже потужним. Розрізняють декілька видів випромінювання: UVC-промені затримуються озоновим шаром, а UVA- і UVB-промені досягають землі та діють на нашу шкіру.

UVA-промені: А як у словах стАріння ("Ageing") та Алергія

3.2-UVB and UVA rays in the light of science_illu-1

UVA-промені, які доходять до поверхні землі протягом всього року й навіть крізь хмари, складають 95% від усього ультрафіолету. Вони проходять крізь хмари, скло та епідерміс. На відміну від UVB-променів, вони впливають безболісно, проте проникають дуже глибоко в шкіру та досягають клітин дерми. Промені провокують синтез вільних радикалів, та їх вплив відчувається згодом:

  • фотостаріння: зміна напрямку еластинових і колагенових волокон, в результаті якої шкіра втрачає пружність, з'являються зморшки;
  • гіперчутливість до сонця, частіше називається алергією (почервоніння, свербіж, літній сонячний дерматит);
  • порушення пігментації (маска вагітності, пігментні плями);
рак шкіри.

UVB-промені: B як у словах "сонячний опік" ("burns") або "засмага" ("bronzed skin")

UVB-промені складають 5% від усього ультрафіолету, який доходить до поверхні землі. В них міститься велика кількість енергії, та їх частину затримують хмари й скло. Ці промені можуть проникати крізь епідерміс. Завдяки їм люди не тільки засмагають, але і обгорають, з'являється алергія, може розвинутися рак шкіри. Ось чому важливо захищати шкіру як від UVA-, так і від UVB-променів.

Зробимо підсумок: ілюстрації

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті