3 запитання експерту

Дітям віком до 3 років не рекомендується перебувати під прямими сонячними променями.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Саме в дитинстві наша шкіра найбільше сприйнятлива до впливу сонячних променів. У цьому віці "сонцезахисні ресурси" витрачаються особливо швидко, тому вкрай важливо захищати шкіру дитини від сонячних опіків. Нижче ми наводимо рекомендації дерматолога, які дозволять уникнути ризику для здоров'я дитини.

Спираючись на ваш досвід, чи можна сказати, що батьки обізнані про небезпеку сонячного впливу?

Сьогодні в засобах масової інформації багато йдеться про небезпеку, пов'язану з сонцем, і люди краще її усвідомлюють.

Проте наприкінці літа я часто спостерігаю сліди сонячних опіків на обличчях і плечах дітей. І не завжди це результат легковажного засмагання на пляжі, досить часто опіки діти отримують, займаючись спортом (катання на велосипеді, теніс), тобто в ситуації, до якої батьки ставляться не так уважно.

Яку інформацію ви надаєте батькам про профілактику ушкоджень від сонця?

Я пояснюю їм, що дитяча шкіра є вкрай вразливою на сонці.

Чим світліше фототип дитини (у нього руде або світле волосся), тим вищою є небезпека. Тому влітку слід намагатися захищати дитячу шкіру навіть при хмарному небі або коли діти просто грають у саду. Ті години, коли сонце стоїть високо в небі, є особливо небезпечними. А страждати від того, що вони загоряли незахищеними, діти будуть вже в дорослому віці.

Що ви порекомендуєте батькам?

Діти у віці до трьох років не повинні перебувати під прямим сонячним промінням.

Я раджу носити сонцезахисні окуляри з UV-фільтрами, одягати капелюх з широкими полями і футболку, наносити на відкриті ділянки шкіри сонцезахисний засіб з високим фактором захисту. Цей засіб повинен знижувати активність UVA- та UVB-променів, його слід наносити у достатньому обсязі кожні 2 години. У спекотну погоду необхідно стежити за тим, щоб діти вживали багато рідини. І слід уникати перебування на сонці з 11 до 16 години.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті