3 запитання експерту

Дітям віком до 3 років не рекомендується перебувати під прямими сонячними променями.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Саме в дитинстві наша шкіра найбільше сприйнятлива до впливу сонячних променів. У цьому віці "сонцезахисні ресурси" витрачаються особливо швидко, тому вкрай важливо захищати шкіру дитини від сонячних опіків. Нижче ми наводимо рекомендації дерматолога, які дозволять уникнути ризику для здоров'я дитини.

Context

Сьогодні в засобах масової інформації багато йдеться про небезпеку, пов'язану з сонцем, і люди краще її усвідомлюють.

Проте наприкінці літа я часто спостерігаю сліди сонячних опіків на обличчях і плечах дітей. І не завжди це результат легковажного засмагання на пляжі, досить часто опіки діти отримують, займаючись спортом (катання на велосипеді, теніс), тобто в ситуації, до якої батьки ставляться не так уважно.

Яку інформацію ви надаєте батькам про профілактику ушкоджень від сонця?

Я пояснюю їм, що дитяча шкіра є вкрай вразливою на сонці.

Чим світліше фототип дитини (у нього руде або світле волосся), тим вищою є небезпека. Тому влітку слід намагатися захищати дитячу шкіру навіть при хмарному небі або коли діти просто грають у саду. Ті години, коли сонце стоїть високо в небі, є особливо небезпечними. А страждати від того, що вони загоряли незахищеними, діти будуть вже в дорослому віці.

Що ви порекомендуєте батькам?

Діти у віці до трьох років не повинні перебувати під прямим сонячним промінням.

Я раджу носити сонцезахисні окуляри з UV-фільтрами, одягати капелюх з широкими полями і футболку, наносити на відкриті ділянки шкіри сонцезахисний засіб з високим фактором захисту. Цей засіб повинен знижувати активність UVA- та UVB-променів, його слід наносити у достатньому обсязі кожні 2 години. У спекотну погоду необхідно стежити за тим, щоб діти вживали багато рідини. І слід уникати перебування на сонці з 11 до 16 години.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті