3 запитання експерту

Очищення жирної шкіри потребує особливого підходу.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Жирна шкіра обличчя й голови - часте явище. Воно виникає, коли сальні залози виробляють забагато шкірного сала. У частини людей це обумовлено генетично. Багато хто стикається з такою проблемою під час гормональних перебудов (підлітковий період, вагітність, клімакс тощо). Жирність шкіри може проявитися в літній період під впливом сонячного випромінювання і високих температур.
З одного боку, така шкіра має більш товсту ліпідну плівку і тому краще захищена від шкідливих впливів та утворення зморшок; з іншого - вона більш схильна до запалення, появи вугрів, часто має нездоровий блиск.Такий тип шкіри потребує особливої уваги при очищенні, догляді та нанесенні косметики. Ось порада дерматолога про те, як доглядати за жирною шкірою.

Як відрізнити пацієнта з жирною шкірою?

В них найчастіше блищить шкіра на певних ділянках обличчя, а особливо, на лобі та носі.

Пори шкіри розширені, а сама шкіра є товщою. У найскладніших випадках при дотику до шкіри на ній відчувається жирна плівка. Себорея на шкірі голови робить волосся жирним і липкими. Часто пацієнти скаржаться на проблеми з нанесенням макіяжу.

Яку пораду ви можете їм дати?

Очищення жирної шкіри голови та обличчя вимагає особливого підходу.

Жирній шкірі обличчя потрібні ті ж процедури, що й іншим типам шкіри - очищення, зволоження та живлення. Всупереч поширеній думці, задля цієї мети не можна застосовувати жорсткі засоби. Жирна шкіра схильна до запалення і по-своєму вразлива. Тому доглядаючи за нею, слід використовувати спеціально розроблені засоби і чітко дотримуватися рекомендацій фахівців.

Я пояснюю своїм пацієнтам, що шкіра завжди реагує не так, як нам хочеться: чим сильніше ми намагаємося видалити шкірний жир, тим більше його вироблятиме шкіра замість вилученого. Тому важливо застосовувати засоби, спеціально створені для догляду за жирною шкірою, і не використовувати засоби з ефектом сильного очищення. Перші, як правило, містять компоненти, що надають комплексну дію. Вони очищають шкіру, знімають запалення, покращують її живлення. Це різні гелі, муси, пінки. Я часто прописую мицеллярний розчин або молочко, яке змивається водою. Увечері шкіру необхідно очищати дуже дбайливо.
Приблизно раз на тиждень можна проводити пілінг або використовувати маски для глибокого очищення пор. Так жирна шкіра очищується від ороговілих компонентів епідермісу, підвищується внутрішньоклітинний метаболізм, поліпшується кровообіг і, відповідно, живлення шкіри.

Як ви рекомендуєте зволожувати жирну шкіру?

Парадокс полягає в тому, що роль шкіряного сала - захищати шкіру від висихання.

Однак жирна шкіра часто починає лущитися, іноді в центральних ділянках обличчя розпочинається себорейний дерматит. Пацієнти повинні використовувати продукти, спеціально створені для даного типу шкіри. Це різні креми, які виконують одночасно три функції: зволоження, живлення і захист шкіри. Я рекомендую косметику на водній основі, щоб не підвищувати жирність шкіри. Пропоную також користуватися зволожуючими кремами з матуючим ефектом, щоб шкіра менше блищала. Хороший зволожуючий і протизапальний ефект, особливо влітку, дає застосування термальної води.
Про що ще важливо пам'ятати власникам жирної шкіри:

  • Не використовуйте під час вмивання гарячу воду. Вона пересушує шкіру і стимулює підвищення її жирності. Таку ж реакцію ви отримаєте від сонячного проміння, тому влітку необхідно захищати обличчя від впливу прямих сонячних променів.
  • Всупереч поширеній думці, для догляду за вуграми і висипаннями не можна використовувати засоби, що містять спирт. Шкіра пересушується, а ефект знезараження не досягається.
  • Не застосовуйте скраби з абразивними частинками, особливо, якщо на шкірі є гнійники. Це загрожує серйозним розвитком запаленням.
  • Необхідно стежити за характером харчування і обмежити вживання жирного, гострого і солодкого, оскільки ці продукти підсилюють виділення шкірного сала. Висипання на обличчі також можуть викликати такі алергенні продукти, як мед, цитрусові, шоколад.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті