Детальніше про...

Декілька типів акне, декілька типів жирної шкіри

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Акне проявляється як чорні цятки й висип. Найчастіше вони з’являються на обличчі, але можуть виникати також на шиї, руках, грудях і спині. Буває кілька форм акне, що потребують різних форм підходу до їх лікування. В будь-якому разі для боротьби з акне слід використовувати спеціальні засоби.

Симптоми

Від ретенційного до запального акне

Симптоми акне досить відомі. Це поява характерного висипу у вигляді червоних вузликів запалення, гнійничків, прищів та чорних цяток у вивідних протоках сальних залоз.
Існують різні форми акне. Вони можуть у першу чергу виникнути як комедони (чорні або білі вугри), тобто як ретенційні акне. Проте акне може також супроводжуватися плямами й більш серйозними дефектами. В середовищі з низьким вмістом кисню бактерія (P.acnes), яка зазвичай живе в шкірі, може почати розмножуватися й утворювати речовини, що спричиняють запальні процеси, які розповсюджуються під шкірою. Це запальне акне. Зазвичай ці дві форми співіснують, тому їх називають змішаним акне. Від такої форми акне страждають майже 60% пацієнтів.

Причини

Акне: проблема, що має безліч причин

Акне - це наслідок порушення процесу нормального саловиділення.
Виникненню акне сприяють декілька чинників. У першу чергу, це гормональні зміни (статеве дозрівання, передменструальний синдром, вагітність і т.д.). Причинами акне також можуть стати дисбактеріоз кишечника та наявність осередків запалення в організмі. Висип часто з’являється, як прояв розвитку деяких хронічних та інфекційних захворювань, пов’язаних із порушенням обміну речовин. Поява акне може стати наслідком надмірного використання неякісної косметики, що має надлишок жирів, різни масел і мастил, у складі яких присутній дьоготь. Серед інших причин: неправильне харчування, спека та підвищена вологість, прояв побічної дії деяких фармацевтичних препаратів. Також є люди, що мають генетичну схильність до акне.
Крім того, стрес і втома можуть призвести до надмірного утворення шкірного сала й зростання кількості бактерій. Надмірне вироблення шкірного сала призводить до закупорки пор. При цьому виникають чорні цятки та плями. Якщо на цьому етапі до процесу підключається патогенна мікрофлора, що завжди в деякій мірі присутня на поверхні шкіри, - утворюється запалення, що потребує серйозного та довготривалого лікування.

Лікування

Лікувати акне слід обережно

Лікування акне - процес, що потребує витримки та активної участі пацієнта. Він починається з діагностики та  усунення домінуючої причини, що викликала проблему. Якщо ж це неможливо, наприклад у разі підліткових гормональних змін, “важкий” період просто необхідно пережити, виконуючи гігієнічні процедури, що максимально зменшать прояви акне.
Насамперед відмовтесь від шкідливих звичок, більше перебувайте на свіжому повітрі. Дотримуйтесь дієти - обмежте в раціоні кількість пряного, жирного, солодкого, смаженого, а також шоколаду та кави. Натомість споживайте більше сирих овочів, фруктів, кисломолочних продуктів. Щоденно випивайте достатню кількість рідини ( біля двох літрів).
Щоб позбутися акне, потрібно дбайливо ставитися до шкіри. Щодня слід дотримуватися кількох простих правил:

  • Ретельно очищуйте шкіру засобом, призначеним для жирної шкіри.
  • Використовуйте засіб для догляду щодня. Це ключ до успіху в позбавленні від вугрів.
  • Використовуйте призначені для жирної шкіри некомедогенні засоби для макіяжу.
  • Захищайте шкіру від сонця, яке, всупереч поширеній думці, є хибним другом у боротьбі з акне.
  • Не видавлюйте комедони. Це сприятиме поширенню небезпечних мікроорганізмів і захворення лише почне прогресувати. Пам’ятайте: акне з часом зникне, а мікрошрами на шкірі залишаться назавжди.
Акне необхідно лікувати під наглядом лікаря із застосуванням сучасних методик (кріотерапія, УФ-опромінення, гальванізація, дезинкрустація). Окрім зазначених заходів дерматолог також може призначити конкретні препарати для боротьби з акне. Без вагань звертайтеся до лікаря.
Щоденний догляд за шкірою та ретельне її очищення, виконання лікарських рекомендацій дозволять звести до мінімуму прояви акне, або й позбутись його назавжди.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті