Детальніше про...

Атопічний дерматит, алергійний стан дуже сухої шкіри.

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Атопічна екзема, яку також називають атопічним дерматитом,є захворюванням шкіри, досить поширеним останнім часом. Збільшення кількості хворих майже в усіх країнах світу пов’язане із забрудненням навколишнього середовища та збільшенням кількості хімічних чинників у побуті пересіченої людини.
Це алергійна хвороба, що має рецидивуючий перебіг і вражає, як правило, людей, генетично схильних до атопії. Під час нападів шкіра свербить, а іноді навіть з'являються виділення, які потім призводять до виникнення пухирів. Щоб скоротити кількість нападів, важливо уникати контакту з алергенами та постійно наносити пом'якшувальні креми.

Context

Поширена хвороба шкіри

Атопічна екзема, або атопічний дерматит - це поширена хвороба шкіри, яка часто з'являється у віці трьох місяців, але може розвинутися й раніше. Клінічні прояви захворювання видозмінюються залежно від віку хворого.
У новонароджених атопічний дерматит часто виникає на обличчі, особливо на щоках та підборідді, і може пов’язуватись з переходом на штучне харчування чи початком докорму. Коли дитина стає старшою, пошкоджується в основному шия, складки навколо повік, кисті рук і шкіра під колінами. Після кожного нападу настає ремісія. Напад часто починається з простої червоної плями, яка починає свербіти. Шкіра стає сухою, а іноді з'являються виділення, які потім призводять до виникнення пухирів.
Під час загострення дитина стає неспокійною, погано спить, розчісує вражену шкіру. Навіть у періоді ремісії подекуди залишаються тріщинки, що мокнуть та можуть стати вхідними воротами для різного роду інфекції.

???????

Причина: дуже суха шкіра

Багато людей мають генетичну схильність до атопічного дерматиту, особливо, якщо прояви захворювання наявні в обох батьків. Імунна система людей, що страждають на цю хворобу, дуже швидко реагує. До того ж, атопічна шкіра від природи є дуже сухою. Оскільки її захисна функція змінена, алергени з навколишнього середовища можуть проникати дуже глибоко в нижні шари епідермісу. Вони стимулюють імунну систему, яка починає сильно реагувати на подразнення. Це призводить до клінічних симптомів атопічного дерматиту: свербіж, запалення та шкірні виділення. Екологічними факторами (наприклад, забрудненням, пасивним курінням) пояснюється збільшення кількості ознак атопічної екземи. Отже, запустити механізм атопічної екземи можуть:

  • у малюків - вживання високоалергенних продуктів харчування (шоколад, цитрусові, полуниця, мед, копченості, гриби, яйця та присутні в продуктах консерванти), контакт із побутовою хімією, укуси комах, вживання лікарських засобів тощо;
  • у дітей старшого віку - аероалергени, психо-емоційне напруження, проблеми кишківника;
  • у підлітків - ендокринні розлади, стреси.

??????

Догляд: дермокортикоїди та пом'якшувальні креми

Головною метою всіх процедур у догляді за дуже сухою шкірою є пригнічення запального процесу, подовження періодів ремісії, попередження рецидиву.
Під час нападу дерматологи радять використовувати креми або мазі з дермокортикоїдами. Вони допомагають усунути симптоми хвороби. Тільки-но симптоми зникають, пом'якшувальні креми відновлюють вологість дуже сухої шкіри. Це також допомагає запобігти появі нових нападів. Креми для схильної до алергії шкіри потрібно наносити на все тіло раз або двічі на день.
Щоб зменшити кількість нападів, рекомендуємо:

  • приймати замість ванни душ;
  • використовувати м'які очищуючі засоби без віддушок і мила;
  • носити бавовняний одяг, а не вовняний чи синтетичний;
  • підтримувати низьку температуру в приміщенні.

Необхідно також уникати безпосереднього контакту з тваринами та птахами, речами, що виготовлені з вовни та пір’я (одяг та домашній текстиль,м’які іграшки, наповнювачі для подушок та ковдр). Дуже небезпечними в цьому плані є домашні грибок та цвіль. Схильним до атопічної екземи краще дотримуватись гіпоалергенної дієти, що виключає гострі страви, екстрактивні речовини, обмежує вживання харчової солі. Неприпустимі вживання алкоголю та куріння, навіть пасивне.
Ознаки алергічного дерматиту зазвичай зникають перед статевим дозріванням.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті