0
test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_SCARS | |

КУТОЧОК БАТЬКІВ

Шрами та подряпини

Дізнайтеся як правильно доглядати за шрамами та загоювати подряпини своєї дитини

Scars & Booboos

Як доглядати за шрамом вашої дитини – 6 золотих правил

Існує кілька простих способів прискорити загоєння шрамів. Навіть якщо не завжди вдається вберегти свою дитину від падінь та поранень, ми цілком можемо вжити заходів, які допоможуть шкірі краще загоюватися, а шрамам – бути менш помітними.

1. Рана має бути чистою, аби запобігти розвитку інфекції

Пошкоджену шкіру потрібно підтримувати у чистоті, тому важливо делікатно очищувати її принаймні раз на день, або щоразу, коли у неї потрапляє бруд. Наприклад, після уроків, прогулянки у парку тощо. Обробляйте подряпини спеціальним гіпоалергенним очищувальним гелем, розробленим спеціально для регенерації шкіри після пошкоджень. Він має достатньо м’яку дію, щоб не зашкодити чутливій шкірі у процесі загоювання.

Не зловживайте такими дезінфікуючими засобами, як перекис водню чи щось подібне, адже вони знищують нові клітини шкіри, сповільнюючи процес загоєння.

2. Не чешіть шкіру і не здирайте скоринки

Свербіж – ознака того, що рана загоюється. Намагайтеся не чесати її та не здирати скоринки. Ви повторно пошкоджуєте шкіру, з’являються свіжі рани і у результаті – шрам збільшується у розмірі. Тож краще уникати таких дій:

  • Займатися активностями, котрі спричиняють додаткове навантаження на уражену ділянку шкіри. Від активних видів спорту краще утриматися протягом кількох тижнів.
  • Носити одяг, який треться об поранену ділянку.

3. Подбайте про те, аби зняти шви вчасно

Шви потрібно знімати вчасно. Якщо зробити це надто рано, рана може відкритися знову, якщо надто пізно – можуть залишитися рубці від швів. Покидаючи кабінет лікаря, отримайте чіткі інструкції щодо того, коли і як потрібно знімати шви (хіба що, вони саморозсмоктувальні).

4. Користуйтесь якісним кремом для шрамів, аби вони загоювались краще

Підберіть якісний загоювальний крем у найближчій аптеці. Вам потрібен засіб, котрий допоможе заспокоїти та захистити шкіру, прискорити її регенерацію. Застосовувати крем можна, щойно рана затягнеться.

5. Поєднуйте крем для шрамів із технікою масажу

Легкий масаж пошкодженої ділянки шкіри сприятиме її загоєнню, завдяки акуратній стимуляції кровообігу. Робіть це щонайменше раз на день.

6. Ховайте шрами від сонця

Свіжі шрами схильні до гіперпігментації під впливом ультрафіолетового випромінювання. Тому застосовуйте заспокійливий сонцезахисний крем із високим ступенем захисту (SPF50+).