0
Повернутися на laroche-posay.ua
Save your skin

Що таке фотосенсибілізація?

v_article_30941 (LP54466).jpg

Фотосенсибілізація - результат взаємодії УФ-променів і чутливої субстанції у шкірі. Це може бути продукт, застосований локально (парфуми, ліки) або молекула, доставлена кровообігом (фотосенсибілізаційний препарат). Як можна уникнути чи позбутися фотосенсибілізації? Поради дерматолога.

Які симптоми фотосенсибілізації?

Пацієнти можуть мати негативну реакцію при впливі сонця на певну ділянку шкіри.

Шкіра червоніє. Це схоже на сонячний опік. Реакція настає після застосування певного засобу або прийому ліків. Також пошкодження може нагадувати екзему. Симптоми фотоалергії часто стають видимими лише через 48 годин після опромінення.

Що ви робите у таких випадках?

Візуальне обстеження шкіри допомагає швидко визначити фотосенсибілізацію.

Я запитую у своїх пацієнтів про ліки, які вони вживали, і про косметичні та лікувальні креми, які вони застосовували. Є багато лікарських засобів, чутливих до світла (деякі антибіотики, антидепресанти, протизапальні препарати тощо). Коли я підозрюю, що причина у ліках, то можу відправити пацієнта на спеціальну консультацію та тестування на вплив УФ-випромінювання. Потрібно надати допомогу пацієнтові, призупинити лікування, коли це можливо, та уникати впливу сонячних променів.

Що ви порекомендуєте для запобігання фотосенсибілізації?

Пацієнти мають бути ознайомлені з ризиками, пов'язаними з прийомом деяких чутливих до світла препаратів.

Пацієнти не мають соромитися, а відкрито ставити питання лікареві. Прийом деяких препаратів, зокрема, серцевих медикаментів, переривати не можна. Я раджу своїм пацієнтам уникати сонця і, перебуваючи на вулиці, звертати увагу на захист шкіри (одяг, головний убір, сонцезахисний засіб). Також варто відмовитися від використання парфумерії.

3 кроки для профілактики раку шкіри!