Детальніше про...

Що необхідно знати про порізи та опіки?

poriz_ua.jpg

Інколи не потрібно довго розмірковувати, що зробити сьогодні на обід чи вечерю. Достатньо випадкового фото апетитної страви у стрічці новин соціальної мережі, щоб відчути кулінарне натхнення. І от ви заповзято приступаєте до приготування їжі в передчутті ідеального смаку, якого вам вже так хочеться! Нарізані овочі слухняно лягають акуратними скибочками на улюблену дощечку, сир наче тане від ваших «танців» з ножем, а п’янкі аромати починають наповнювати приміщення. Ви вже відчуваєте себе справжнім гуру кухні, аж тут різкий гострий біль, наче бджолиний укус, змушує забути про ваше натхнення і поспішити до домашньої аптечки.

Порізи, подряпини та опіки під час приготування їжі – річ побутова. Це поширені травми, які у повсякденному житті можна отримати не лише на кухні, а й у лісі, на дитячому майданчику з дитиною, під час прибирання. Проте найстрашніше під час травмування – зовсім не больові відчуття, а наслідки. Часто такі рани викликають дискомфорт під час загоєння й естетичне невдоволення, адже порізи, опіки чи шрами зовсім не прикрашають шкіру.

Як загоювати порізи?

Як правило, все, що вам потрібно зробити - очистити рану
(щоб зменшити інфекцію) і м’яко натиснути на неї стерильною марлею
або чистою тканиною. Це потрібно для зупинки кровотечі.

  • Очистіть та заспокойте рану проточною прохолодною водою з милом.
    Пам’ятайте! Не потрібно використовувати йод, спирт або перекис водню – це може стати причиною опіків шкіри.
  • Для запобігання травмування та інфікування, покрийте рану стерильним бинтом або чистою тканиною та змінюйте їх щодня. Кров допомагає очистити рани, тому невелика кровотеча – це добре. Якщо кров просочується через пов’язку, необхідно покласти ще одну пов’язку зверху. При цьому, не видаляйте стару, такими діями ви можете знову спровокувати кровотечу.
  • Для відновлення шкіри необхідно користуватися засобами, що будуть пришвидшувати процес загоєння. Наприклад, CICAPLAST Baume B5, що містить Пантенол у складі, швидко заспокоїть та прискорить регенерацію пошкодженої ділянки шкіри.

Як загоювати опіки і в чому полягає їх небезпека ?

Опіки, що впливають тільки на поверхню шкіри, відомі як поверхневі або опіки першого ступеня. Коли пошкодження проникає в деякі з нижчих шарів, це частково проникаючий опік або опік другого ступеня. Глибокий опік або опік третього ступеня – це травма, що поширюється на всі шари шкіри. З опіком четвертого ступеня пов'язане ушкодження більш глибоких тканин, таких, як м’язи або кістки. Необхідне лікування залежить від тяжкості отриманого опіку.

  • Перш за все необхідно негайно охолодити травмовану ділянку шкіри холодною тканиною або водою, щоб зберегти її від проведення тепла і поширення опіку.
  • Після цього промийте опік водою з милом і покрийте його м’якою пов’язкою.
    Не чіпайте міхури, які можуть утворюватися на поверхні опіку! Вони допомагають захистити шкіру під час за живлення.
  • Креми та мазі для загоєння не тільки допомагають тримати рани та опіки вологими, але й знижують подальший ризик інфікування. Таким, наприклад, є СICAPLAST Baume B5. Цей засіб прискорить процес загоєння шкіри завдяки вмісту Пантенолу, Комплексу Мідь-Цинк-Марганець та Мадекасосіду. Саме тому крем підходить навіть для подразненої шкіри немовлят!

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті

La Roche-Posay рекомендує

Переглянути всі засоби