0
test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_SCARS | |

КУТОЧОК БАТЬКІВ

Шрами та подряпини

Дізнайтеся як правильно доглядати за шрамами та загоювати подряпини своєї дитини

Scars & Booboos

Шрами і сонце: що вам потрібно знати

Чому шрами потрібно ховати від сонця?

Шкіра на свіжих шрамах ще загоюється, а тому дуже вразлива до УФ випромінювання та може легко згоріти. Вплив сонячного випромінювання на ці пошкоджені і надчутливі ділянки шкіри може завдати додаткової шкоди. Наприклад, стати причиною гіперпігментації та зміни кольору шкіри на шрамі та довкола нього на брунатно-коричневий.

Цей ефект може зберігатися місяцями, або й роками, тому дуже важливо захистити шкіру на шрамі із самого початку. Про те, що без відповідного захисту шкіра на шрамах схильна до розвитку раку, годі й казати.

Чи потрібно мені захищати шрами від сонця?

Протягом першого року, доки шкіра на шрамі ще загоюється, захищати її від сонця обов’язково. Перш ніж вийти із дому, обробіть шрам сонцезахисним кремом із високим ступенем захисту (в ідеалі - SPF50+). Спроби засмагнути, аби приховати шрами – погана ідея, адже, швидше за все, вони навпаки стануть більш помітними.

Пам’ятайте, що ділянки шкіри із будь-якими пошкодженнями, у тому числі вкриті татуюваннями, схильні до гіперпігментації під впливом сонячного випромінювання. Незалежно від характеру пошкоджень – шрами чи татуювання – ключове слово – захист від сонця.

PARENTS_CORNER_SCARS_AND_SUN_IMG_02

Що відбувається, коли шкіра на моєму шрамі змінила колір на коричневий або чорний?

Якщо шкіра на вашому шрамі набула коричневого чи чорного відтінку с темним ореолом довкола, швидше за все, це гіперпігментація. Таке зазвичай трапляється, якщо шрам зазнав впливу прямих сонячних променів ще у процесі загоювання.

Оскільки ці зміни можуть тривати роками, деякі люди звертають до дерматологів з метою усунути дефекти за допомогою косметичних процедур – лазерне шліфування, апаратна депігментація, хірургічне усунення. Будь-яке лікування тривале та дороге, тож згадайте давню приказку: «Краще запобігти, аніж усувати наслідки»