Моя чутлива шкіра

Чутлива шкіра і її біологічний годинник

Хоч це і може здаватись дивним, але чутлива шкіра не є типом шкіри в істинному розумінні цього слова. Насправді, чутливість може бути характерною для будь-якого типу шкіри від жирної і схильної до акне шкіри підлітка, до сухої і зрілої шкіри. Єдине, що об'єднує чутливу шкіру всіх типів   це надмірна реакція на фактори впливу навколишнього середовища або  на продукти по догляду за шкірою.

Але те, що робить чутливу шкіру справді унікальною - це те, як вона розвивається з плином часу: протягом години, дня, року або всього життя ... екологічні і гормональні чинники -все можуть змінити стан чутливої шкіри.

Один день із життя чутливої шкіри

Шкіра має біологічно запрограмований 24-годинний або циркадний ритм, який може вплинути на її чутливість. У нічний час більш низький рівень протизапального гормону кортизолу у поєднанні з різким збільшенням про-коростяного медіатора гістаміну може посилити чутливість шкіри. Результат? Неприємне пробудження, з відчуттям печіння, свербіння і стягнутості шкіри.

Але це тільки половина історії. Правда в тому, що хоча шкіра частково і контролюється попередньо запрограмованими фізіологічними механізмами, розпорядок дня жінки також має важливе значення.


Ви починаєте день з тривалого гарячого душу, перш ніж вийти на вулицю із забрудненим повітрям.  По дорозі до вашого кондиціонованого оффісу ви  купуєте Американо. Обідаючи  ви зустрічаєтесь з друзями, насолоджуючись пікантними стравами на сонячній терасі, а потім саме час для вашого напруженого графіку роботи з нескінченними зустрічами у другій половині дня. Після роботи ви виснажуєтесь у тренажерному залі під час насиченого тренування, перш ніж відправитися у свій улюблений бар і пропустити по коктейлю з дівчатами ... Все це звучить знайомо?

Правда в тому, що кожен з цих щоденних моментів - температура і зміна вологості повітря, забруднення навколишнього середовища, кофеїн, гостра їжа, сонце, стрес, фізичні вправи, алкоголь - може посилити дискомфорт чутливої шкіри.

Чутлива шкіра та пори року

Чутлива шкіра обличчя любить стабільність та ненавидить зміни. Весна і осінь для неї найжахливіші пори року, адже погодні умови можуть бути непередбачуваними. Через її дуже враздивий захисний бар'єр і надчутливі нервові закінчення, шкіра не встигає призвичаїтись до мінливої температури і вологості, що призводить до підвищеної чутливості.

Кожна пора року також приносить з собою пікові рівні пилку різних видів рослин. Навесні переважає пилок дерев, у той час як влітку це сезон трав, а восени - пилок з бур'янів. Кожна хвиля пилку може викликати алергічні прояви на шкірі. Для багатьох людей це призводить до передбачуваного підвищення і зниження чутливості шкіри протягом року.

Чутлива шкіра крізь покоління

Поряд з добовим циркадним ритмом шкіри і зміною пір року, більш довгострокові фізіологічні зміни можуть глибоко впливати на рівень чутливості шкіри.

  • Дитяча шкіра: з шкірним бар'єром ще "в стадії розвитку ", шкіра дитини є дуже схильною до почервоніння і роздратування. Коли справа стосується косметики підходить принцип "менше завжди краще".
  • Підліткова шкіра: в спробі контролювати жирну і схильну до акне шкіру, підлітки часто використовують агресивні очищуючі   засоби і абразивні скраби, позбавляючи шкіру її природного захисту і залишаючи її гіперчутливою.
  • Вагітність і менопауза: гормональні коливання впливають на секрецію шкірного сала шкіри, що може привести до ослаблення бар'єрної функції. Ці ж гормони також впливають на  мережу кровоносних судин шкіри , які можуть вплинути на появу почервонінь на шкірі.
  • Старіння шкіри: так само, як минають роки, так і відбуваються характерні зміни шкіри. Активність сальних залоз знижується, в той час як епідерміс і дерма стають більш тонкими. Часто зневоднена старіюча шкіра зі слабким захисним бар'єром   є особливо вразливою перед зовнішніми агресорами.

Як втримати рівновагу надто чутливої шкіри

Чутлива шкіра обличчя постійно змінюється під впливом численних внутрішніх і зовнішніх факторів. Для того, щоб зберегти баланс і поступово знизити її чутливість, обирайте відповідні дерматокосметичні засоби для чутливої шкіри .