Моя чутлива шкіра

Один день із життя мікробіому

Привіт і ласкаво просимо до першого в світі блогу від імені бактерій! Хто ми? Ми - світ мікробів, що живуть на Вашій шкірі, бактеріальна екосистема, якщо Вам так більше подобається, і нас в десятки разів більше, ніж клітин у Вашому тілі! Наше ім'я  -  Мікробіом, і воно охоплює 500 видів бактерій у нашому співтоваристві. Наша філософія? Інклюзивність. Ми всі за різноманітність, адже чим більш "мультикультурна" наша мікробна спільнота, тим краще ми можемо дбати про нашого основного партнера -  шкіру.

6:58,  Доброго ранку!

Наша людина якраз зараз буде раптово прокидатись за сигналом будильника на телефоні, у той час як ми вже годинами працюємо із нашим партнером №1 - шкірою. Це взаємовигідна співпраця. Чому? Розберемо на прикладі цього моменту. Нам так тепло і затишно у ліжку, бути зануреними у природну вологу шкіри - почуваємось дуже комфортно при її природно слабокислому показнику pH. У відповідь на цю гостинність ми регулюємо імунну систему, щоб не допустити запалення та подразнення шкіри.

7:15, Час душу… несподівана проблема в раю

Ми настільки ж не любимо бруд, як і наша людина. Але, чесно кажучи, ми хочемо, щоб вона була трохи ніжнішою під час душу! Лужне мило порушує комфортний для нас рівень pH і позбавляє нас вологого шару ліпідів. Як тільки вона починає намилюватися, ми всі забиваємося в тріщинки шкіри, щоб перечекати бурю :( О, ми б усе віддали за мило чи гель ніжний до шкіри та дружній до бактерій!

7:20, Турбота після душу

Принаймні, вона знає, як побалувати нас, коли нам це найбільше потрібно. Спрей з термальною водою з пребіотичними властивостями дає нам всі мікроелементи та поживні речовини, потрібні протягом дня. А щедрий шар зволожуючого крему тримає нас загорнутими у життєво важливу вологу.

7:45, Здоровий перекус перед роботою

Що це ми чуємо? "Юхуууу!" Ну звичайно ж, це наші сусіди у животі нашої людини. Після сніданку, насиченого клітковиною, вона просто проковтнула пробіотичний йогуртовий напій, який зараз проникає у свій новий дім. Сповнений корисною мікробіотою - такою як ми, тільки вони живуть у кишечнику. Ми любимо піклуватися про людину ... всередині і зовні!

8:30, Ранкова дорога до офісу

Міське життя часом здається смугою перешкод. Забруднення повітря є головною проблемою для нас - мікробів. Воно душить нас і викликає мікрозапалення в шкірі, роблячи її більш сухою і менш гостинною.

13:00, Вийти на обід

Наші двоюрідні брати в кишечнику чудово проводять час завдяки ситному обіду, який людина з'їла. Щодо нас, ми відчуваємо себе трохи менш щасливими. Кондиціонер у ресторані висушує наш дім. Чи буде занадто, якщо ми попросимо пшик термальної води і трішки зволожуючого крема?

16:30, Вона тягнеться до своєї сумочки ...

Ухх ... схоже, вона щось дістає ... нашого найгіршого ворога ... антибактеріальний засіб! Навіть гірше, ніж лужне мило, він масово вбиває нас і залишає шкіру голою і сухою. На сцену виходить наш заклятий ворог - Стафілокок. Золотистий стафілокок розмножується і викликає запалення. Звичайно, засоби для миття рук є обов'язковими у певних ситуаціях, таких як лікарні, але будь ласка, спробуйте зробити свою щоденну процедуру догляду за шкірою зоною без дезінфекції!

17.30, Вечірній ривок

Її робочий день вже закінчився, але в її списку ще багато чого потрібно зробити. Шкільна естафета, покупки в супермаркеті, здорова їжа для всієї сім’ї, термінова допомога із домашнім завданням дітям… Рівень стресу зростає… Пощастило, що на борту у неї є ангел-охоронець. Її пасажири у животі взаємодіють з її нервовою системою, щоб зупинити стрес, що виходить з-під контролю. Що стосується нас, то ми постійно контролюємо будь-які пощипування чи поколювання, спричинені стресом.

23:00, Наш день закінчується

Після тривалого дня, коли ми захищали шкіру, весь час ухиляючись від пасток довкілля, нам терміново потрібні відпочинок і відновлення. На щастя, людина щойно пригостила нас смачною водою з пребіотичними властивостями та дуже потрібним шаром зволожуючого крему. Час швидкого перепочинку і потім повернення до роботи! І пам’ятайте, якщо доглядати за своїм мікробіомом - він неодмінно буде доглядати за безліччю Ваших функцій: захисним бар’єром проти агресорів, протидією неприємним бактеріям та імунною регуляцією...