3 запитання експерту

В більшості випадків при сонячному дерматиті я призначаю синтетичні протималярійні препарати.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Висип від перебування на сонці часто називають алергією на сонце. Вона з'являється в сонячні дні та має вигляд червоних цяток. Така алергія зустрічається майже в 10% дорослих. Ці пацієнти часто звертаються до дерматолога.

Context

Найчастіше це - жінки у віці від 15 до 35 років.

Проте вони звертаються до лікаря не тільки влітку, як можна було б припустити. Лижна прогулянка взимку або кілька годин на відкритій терасі кафе навесні можуть викликати появу маленьких червоних цяток, часто трохи опуклих, ці малопривабливі цятки можуть також з'являтися на шиї, передпліччі й ногах. Якщо вплив сонця продовжується, шкіра поступово до нього звикає, і ці ознаки зникають.

Як можна запобігти появі сонячної алергії влітку?

Така алергія починається раптово, без будь-яких ініціюючих факторів, крім впливу сонячних променів.

Якщо алергія на сонце з'явилася, то вона буде проявлятися систематично при дії сонячних променів. Тому я рекомендую своїм пацієнтам, особливо тим, у кого шкіра є чутливою, використовувати ефективний засіб для захисту від впливу UVA- і UVB-променів.

Чи існують ліки, які можуть запобігти алергії на сонце?

Я рекомендую використовувати харчові добавки, що містять бета-каротин, Селен і пробіотики.

Їх слід вживати за місяць до початку активного перебування на сонці, а також під час перебування. Щоб уникнути загострення алергії, я призначаю синтетичні протималярійні препарати, які слід приймати за 10 днів до передбачуваного активного перебування на сонці. Рідше я використовую фототерапію, яка полягає в опромінюванні ультрафіолетом перед перебуванням на сонці. Я намагаюся не допускати комплексного впливу на пацієнтів ультрафіолетових променів.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті