3 запитання експерту

Щоб замаскувати шрам, вам знадобиться тональний крем з високим вмістом пігментів.

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Після хірургічної операції на обличчі хірург часто задоволений шрамом, якщо він невеликий та еластичний. Однак, пацієнт часто буває розчарованим. Вже далеко не всі чоловіки вважають шрам “прикрасою”, а для жінок це - справжня трагедія. Спотворена ділянка шкіри обличчя привертає до себе увагу оточуючих, викликаючи у її власниці цілий набір комплексів, що погіршують якість життя і боротись з якими дуже важко. Нереально також приховати шрами на обличчі за допомогою одягу, прикрас або татуювання.

На щастя, існує просте вирішення проблеми. Дерматологи рекомендують ретельно маскувати ці неминучі невеликі мітки. Для цього розроблено спеціальні косметичні засоби і методики, які дають можливість приховати навіть помітні дефекти.

Дещо про властивості враженої шкіри та поради про те, як якісно замаскувати шрам, надаючи шкірі природного вигляду.

Як змінюються шрами в пацієнтів, які приходять до вас на огляд?

Спочатку шрами виглядають червоними та при пальпації виникають болісні відчуття.

Потім шрами поступово світлішають і стають безболісними. Через місяць їх можна ніжно масажувати для відновлення еластичності й рухливості шкіри. Це також гальмує появу фібробластів та сприяє виробленню колагену, що необхідний для процесу утворення нових клітин і розгладжування шкіри. Хороший ефект дає поєднання масажу зі спеціальним комплексом вправ для м’язів обличчя. Нарешті шкіра набуває первісного кольору, а шрам стає практично непомітним. Процес повного відновлення займає від одного року до 18 місяців.

Який макіяж рекомендується наносити при шрамах?

Вам знадобиться тональний крем з високим вмістом пігментів, який називається "коригуючий тональний крем".

Для ефективного маскування шраму на обличчі звичайного тонального крему буде недостатньо. Для цього потрібні спеціальні продукти, створені для приховування недоліків - коригувальні тональні креми. Нанесіть коригувальний тональний крем на тильний бік долоні, щоб зігріти його, а потім нанесіть невелику кількість на шрам поплескуючими рухами. Після цього широким пензлем розподіліть крем по всій поверхні шраму. Нарешті, використайте пензель, щоб згладити краї та зрівняти колір зі здоровою ділянкою шкіри. Для ідеально рівного нанесення можна використати, як базову основу, зволожуючий флюїд, а коректор закріпити тонким шаром пудри прозорого відтінку.

Важливо уникнути спокуси нанести занадто товстий шар коригувального крему. Це лише підкреслить відмінність між зоною рубця та здоровими ділянками шкіри обличчя.

Шрами, що мають колір шкіри, легко замаскувати, використовуючи тональний крем зі світловідбиваючим ефектом. Якщо шрам відрізняється за кольором, слід ретельно добирати відтінок коректора, враховуючи ефект змішування кольорів. Так, зелений чи синюватий коректор здатен приховати рубці, що мають червонуватий колір; жовтий або помаранчевий візуально нейтралізує сірі та фіолетові шрами; рожевий - коричневі; ліловий, бузковий або лавандовий - світло-жовті, а також добре поєднується із темними відтінками шкіри та засмагою. Для того, щоб правильно визначити “свій” відтінок і досягти ідеального ефекту, знадобиться кілька спроб.

Звичайно, склад та текстура корегувального засобу повинні відповідати типу шкіри обличчя, яку треба ретельно очищувати та зволожувати перед нанесенням.

На вашу думку, чи достатньо макіяжу для захисту шраму від сонця?

Пігменти, що входять до складу коригуючих косметичних засобів, є аналогічними до тих, що використовуються в сонцезахисних косметичних засобах.

Тому засоби для корекції шраму на обличчі забезпечують достатній рівень захисту на кожен день, якщо тільки ви не працюєте під прямими сонячними променями. Цей макіяж  можна легко "освіжити" протягом дня. Якщо ви проводите значну кількість часу на сонці, макіяж слід наносити після застосування сонцезахисного косметичного засобу, причому захист від сонця слід оновлювати кожні 2-3 години. Це дозволить уникнути помітних відмінностей між засмаглою шкірою обличчя та рубцем шраму, що залишається світлішим.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті