Детальніше про...

Перебування на сонці: недоліки та переваги

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Сонце - це велике благо, необхідне для підтримки життя. Однак користуватися цим благом треба обережно, оскільки ультрафіолетові промені є шкідливими для шкіри. Для того, щоб не піддавати себе небезпеці й насолоджуватися сонцем, особливо важливо використовувати засоби з високим фактором захисту.

????????

Скільки потрібно сонця.

Сонце - джерело життя. У невеликих дозах сонячні ванни є дуже корисними.·         Настрій: сонце - відмінні ліки від деяких форм сезонної депресії.·         Синтез вітаміну D, який є незамінним для поповнення кальцію в кістках. Користуйтеся цими благами. Кожного дня проводьте на сонці 15 хвилин.Проте у великих дозах сонце може бути дуже небезпечним і спричинити появу наступних проблем: ·         Сонячні опіки, також відомі як еритема. ·         Фотодерматоз у вигляді літнього сонячного дерматиту (від нього страждає 10% дорослого населення), і акне, а також рідкісні види фотодерматозу, наприклад, червоний вовчак та фотоіндукована кропив'янка. ·         Порушення пігментації, такі як пігментні плями, меланодермія («маска вагітності») або вітіліго. Фото-імуносупресія (herpes labialis). ·         Фоточутливість. Небажані ефекти також можуть бути довгостроковими.·         Передчасне старіння шкіри, яке виражається появою пігментних плям, жовтуватого кольору шкіри, глибоких зморшок, втратою шкірою пружності та еластичності. Фотокарциногенез (рак шкіри).

???????

Ультрафіолетові промені: провокуючий фактор

Шкідливий вплив сонця на шкіру пов'язаний, в першу чергу, з ультрафіолетовим промінням В, яке стимулює засмагу, але також є основною причиною сонячних опіків. Промені типу А ще підступніші, оскільки не завдають болю, але глибоко проникають у шкіру. Вони прискорюють старіння шкіри й можуть викликати нетерпимість до світла, відому як алергія шкіри та порушення пігментації (гіперпігментація, меланома). UVA- і UVB-промені також призводять до порушень в клітинах і ушкоджують ДНК. Ця невидима шкода може проявлятися в довгостроковій перспективі у вигляді раку шкіри.

??????

Захист є найважливішим

Є кілька правил перебування на сонці:·         Шукайте тінисті місця й уникайте перебування на сонці під час його пікової активності.·         Не залишайте дітей на сонці. ·         Носіть самі та надягайте на дітей головні убори, сонцезахисні окуляри і футболки. ·         Виберіть необхідний рівень захисту для вашої шкіри. ·         Наносьте крем від сонця в достатній кількості безпосередньо перед виходом на сонце. ·         Застосовуйте крем повторно з короткими проміжками та у великих кількостях, особливо після плавання, рясного потовиділення або обтирання рушником. Також важливо знати: деякі види їжі допомагають поліпшити захист від сонця. Ряд природних речовин, таких як каротеноїди, вітамін С, який міститься в овочах і фруктах, а також вітамін Е, сприяють захисту від сонця. Але вони жодним чином не замінюють якісні сонцезахисні засоби. За додатковою інформацією звертайтеся до дерматолога.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті