Детальніше про...

Вагітність і сонце: ризик появи «маски вагітності»

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Під час вагітності жіноче тіло виробляє більше жіночих гормонів, що призводить до підвищення рівня меланіну. Якщо в цей період на шкіру впливає сонце, то на обличчі можна спостерігати гіперпігментацію. Цей стан відомий як «маска вагітності», або хлоазма.

????????

Вплив гормонів ...

«Маска вагітності» з'являється в більшості жінок, починаючи з четвертого місяця вагітності. В організмі вагітної жінки виробляється значна кількість жіночих гормонів (естрогенів), які також викликають підвищення рівня меланіну. Гіперпігментація проявляється як сіруваті плями, зазвичай в центрі чола, на підборідді та навколо рота. Вона приймає форму коричневих пігментних плям неправильної форми.

???????

... та сонце

Сонячні промені істотно збільшують ризик розвитку «маски вагітності». І справді, в ясний день сонячні промені можуть призвести до надмірного вироблення меланіну, що проявляється хлоазмою. Здебільшого плями зникають через півроку після пологів. Однак ризик рецидиву є високим під час наступної вагітності. Тому бажано запобігати появі «маски вагітності».

??????

Як запобігти появі «маски вагітності»

Щоб запобігти появі «маски вагітності», запам'ятайте одне правило: захищайте шкіру щодня, навіть у місті. Сенс у тому, щоб не ховатися від сонця, а дотримуватись деяких рекомендацій під час перебування на сонці: ·         надягайте капелюха; ·         захищайте шкіру за допомогою сонцезахисного крему; ·         наносьте крем кожні 2 години; ·         вдома ввечері наносьте крем проти пігментних плям. Усіх цих запобіжних заходів слід дотримуватися постійно протягом цілого дня. За додатковою інформацією звертайтеся до дерматолога.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті