0
Повернутися на laroche-posay.ua
Save your skin

Дізнайтеся все про рак шкіри: прийміть хороші звички

Сьогодні ризик виникнення раку шкіри становить 1/1001. Тривала відпустка, відвідування спекотних місць, активність на свіжому повітрі та штучна засмага лише допомагають збільшити ймовірність ракових захворювань шкіри.

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\saveyourskin\v_article_30871.jpg

Фотозахист

від професора Джузеппе Аргензіано, президента Міжнародної спілки дерматоскопії

Рак шкіри: що це?

Існує три типи пошкоджень:

  • Актинічний кератоз та сонячний кератоз: такі досить розповсюджені види пошкоджень не є раком шкіри. Це грубі на дотик ділянки, які постійно страждають від лущення та з'являються на поверхні тіла після повторного й тривалого перебування на сонці. Вони вказують на те, що шкіра втратила природну здатність до самозахисту від УФ-променів. Деякі з цих ділянок можуть призвести до розвитку раку шкіри.
  • Карцинома: у 90% випадків саме вона є причиною появи раку шкіри. В основному з'являється у дорослих через постійне перебування на сонці. Пухлина росте дуже повільно, тому її виявлення на ранній стадії може допомогти позбавитися від тяжкого захворювання. А оскільки карцинома зазвичай локалізується на обличчі - ще й запобігти утворенню потворних шрамів. Ось чому так важливо звернутися до дерматолога, щойно у вас виникли будь-які сумніви та питання.
  • Меланома: злоякісна пухлина. Це найнебезпечніший тип раку шкіри, оскільки він може поставити під загрозу життя пацієнта. Меланома виникає у результаті короткого, але інтенсивного впливу сонця, наслідком якого є сонячний опік. На шкірі пухлина набуває вигляду коричневих або чорних плям. У 35% випадків - це вже існуючі родимки. Діагностика на початковому етапі розвитку пухлини допоможе повністю позбутися хвороби. Тому, якщо ви виявили на тілі підозріле пошкодження, варто відразу звернутися до дерматолога.

Штучні УФ-промені - безпечна засмага?

Природна засмага - захисний механізм шкіри проти UVB-променів. Але у соляріях діють інші - підступні безболісні UVA-промені. Саме вони є відповідальними за передчасне старіння шкіри та розвиток раку.

Гарні звички для безпечного перебування на сонці

  • Уникайте впливу сонячних променів у період найсильнішого ультрафіолетового випромінювання: 50-70% випадків розвитку раку шкіри пов'язано з надмірною дією UVB та UVA-променів.
  • Зменьшіть вплив сонця на дітей: 80% пошкоджень шкіри від ультрафіолету припадає на осіб молодше 18 років. Ці пошкодження, викликані сонячними променями у дитинстві, призводять до розвитку раку шкіри в дорослому віці.
  • Користуйтеся засобами с дуже високим фактором захисту від UVB та UVA-променів. Не забувайте повторювати процедуру через кожні дві години, а також носити капелюх і сонцезахисні окуляри.
  • Якщо ви помітили будь-які зміни родимок або пошкодження шкіри, негайно зверніться до дерматолога. А між відвідуваннями лікаря слідкуйте за своїми родимими плямами за допомогою нашого ABCDE-методу для перевірки родимок.

3 кроки для профілактики раку шкіри!