3 запитання експерту

В чому полягає відмінність гіперчутливої шкіри від шкіри, схильної до алергії?

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Якою є реакція шкіри Ваших пацієнтів-алергіків на косметичні засоби, якими вони користуються?

Визначення "алергік"  є не зовсім коректним; алергія може виникати на щось конкретне, не буває алергії на все. Коли якась речовина спричиняє алергійну реакцію на шкірі, ділянка шкіри, яка піддалась впливу алергену, червоніє. Ця реакція супроводжується сильним свербінням. Якщо повторити нанесення засобу, що містить алерген, реакція шкіри буде посилюватися. Існує безліч алергенів (нікель, хром, консерванти, парфумовані віддушки тощо).

Context

В цьому випадку видимих проявів на шкірі зовсім небагато: найчастіше пацієнти відчувають стягнутість шкіри й печіння, які посилюються кожного разу при нанесенні косметичного засобу. Така реакція може повторюватися кожного разу і спричиняти сильний дискомфорт. Частіше за інших ця реакція спостерігається серед жінок з тонкою, блідою й сухою шкірою, які перебувають у стані стресу. Пацієнти кажуть, що вони мають "алергію на все", але це не алергія, а просто сильна реакція шкіри на різні засоби.

Що ви рекомендуєте в таких випадках?

По-перше, я пояснюю, що відбувається зі шкірою, тому що пацієнтові дуже важливо розуміти загальну картину. У разі алергії потрібно виявити алерген і припинити застосовувати засоби, які його містять. Для підтвердження алергії часто роблять спеціальну шкірну пробу (Patch Test). Для дуже чутливої шкіри я рекомендую використовувати засоби для дбайливого очищення шкіри (переважно лосьйони, які потребують змивання водою й термальну воду), щоб уникнути будь-яких подразнень шкіри. Я раджу застосовувати засоби, спеціально створені для чутливої шкіри.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті