Моя чутлива шкіра

Багатогранність чутливої шкіри

З кожним роком кількість осіб з чутливою шкірою продовжує зростати. Присвячені цій темі блоги та влоги поширюються, як лісова пожежа, в той час як дослідження показують, що сьогодні близько 60% населення вражені цією особливістю.. Але, незважаючи на таку поширенісість  люди досі погано розуміють, що таке чутлива шкіра. Чому це так?

Чутлива шкіра: часто невидимий стан

Чутливу шкіру важко діагностувати навіть професіоналам з дуже простої причини: вона визначається тим, що відчувають жінки, а не тим, що лікар бачить в клініці.

З точки зору жінки, чутлива шкіра впливає на щоденну якість життя Поколювання шкіри, печіння, почервоніння у відповідь на навколишнє середовище, дієти або щоденні косметичні засоби

З точки зору дерматолога, чутлива шкіра може виглядати трохи червоною або сухою, але зазвичай її зовнішній вигляд практично в нормі.

Отже ви вважаєте, що у вас чутлива шкіра... але якого типу?


Існує не один вид, а цілий спектр чутливості шкіри. Знання про ваш тип чутливої ​​шкіри - це перший крок у примиренні з вашою шкірою та застосування догляду згідно з діагностуванням.

Інтерактивний інструмент Sensitest - це швидкий і легкий спосіб виявити, де ваша шкіра найбільш чутлива.

Sensitest використовує ряд простих запитань, щоб віднести вашу чутливість до одного з наступних класів:
Чутливий: іноді реагує на засоби або зміни навколишнього середовища.
Схильний до почервоніння: червоніє у відповідь на певні продукти харчування, алкоголь або зміни температури.
Реактивний: часто реагує  як на  засоби і так і на фактори навколишнього середовища.
Атопічний: страждає від таких захворювань як екзема або контактний дерматит.

Алергічний: реагує на певні алергени у щоденних засобах по догляду і навколишньому середовищі.

І незалежно від вашого класу чутливості, sensitest знайде щоденні продукти по догляду, які найкраще підходять для задоволення конкретних потреб вашої шкіри.

Дерматологічна реальність чутливої шкіри

Що може спровокувати реакції чутливої шкіри?

Загальні провокуючі фактори в основному діляться на три категорії, про що свідчать великі дослідження, проведені La Roche-Posay, із залученням більше 6000 споживачів в 8 різних країнах.
Навколишнє середовище (59,8%)*: зміна температури або вологості може викликати інтенсивний дискомфорт, так само як і вплив сонця, забруднене навколишнє середовище та пилок.
Засоби по догляду за шкірою (55,1%)*: деякі містять потенційні подразники, такі як ароматизатори або барвники. Нікель є поширеним алергеном у багатьох косметичних засобах.
До третьої категорії відносяться внутрішні чинники: психологічний стрес (34,7%)*, а також спосіб життя, наприклад, куріння, гостра їжа і алкоголь - на все це чутлива шкіра реагує почервонінням та відчуттям дискомфорту.

* Toleriane Ultra оглядове дослідження на 3,800 пацієнтах у 8 країнах

Що насправді викликає чутливість шкіри?

Основною причиною є власна система захисту шкіри, яка більше не виконує правильно свою роботу. Здорова шкіра має захисний бар'єр, який називають гідроліпідною плівкою. Він діє як щит, зупиняючи бактерії і подразнюючі речовини на їх шляху досягнення глибших шарів шкіри. Цей захисний щит також утримує вологу, підтримує пружність шкіри, еластичність та забезпечує відчуття комфорту.

В чутливої шкіри цей бар'єр слабшає, залишаючи шкіру вразливою для несприятливих чинників, а також зміни температури і вологості.  Перебуваючи надто довго у контакті з бактеріями, подразниками і змінами навколишнього середовища , шкіра починає відчувати загрозу  та  посилає попереджувальні сигнали, що і призводить до гіперемії, печіння і поколювання.

Чому шкіра так сильно реагує?

Шкіра має неймовірну мережу нервів - близько дванадцяти нервових закінчень на квадратний сантиметр. У чутливої шкіри ці нервові закінчення мають підвищену чутливість і посилають значно більше сигналів про небезпеку у мозок, аніж нерви у нормальної шкіри. По суті, чутливі нерви інтерпретують нормальні стимули як шкідливі, що призводить до відчуття дискомфорту при найменшому подразненні.

Як можна зменшити чутливість шкіри?


Перш за все, не втрачайте надії - зменшити чутливість шкіри можливо.
Не кожна чутлива шкіра ідентична, а тому ваш щоденний догляд має базуватись на вашому діагностуванні за допомогою sensitest, але є кілька загальний рекомендацій, яких слід дотримуватись:

  • Усунення провокуючих факторів. Ведіть щоденник того, які фактори викликають ваші симптоми - продукти, алкоголь, кондиціонер - і намагайтеся уникати їх, якщо це можливо.
  • Не  пошкоджуйте захисний бар'єр шкіри. з використанням жорстких продуктів, таких як лужні мила. Кращі миючі засоби для чутливої шкіри - це ніжне молочко або міцелярна вода, які застосовуються за допомогою ватного диску.
  • Наповніть поверхневі ліпіди шкіри, щоб відновити її гідроліпідну плівку, використовуючи м'який захисний зволожуючий крем для чутливої шкіри.