Детальніше про...

Атопічний дерматит: коли подразнення стає хронічним

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Атопічний дерматит, який також називають атопічною екземою, є хронічним алергійним станом, що проявляється як червоні плями на шкірі, які супроводжуються свербінням і підвищеною чутливістю до різних зовнішніх подразників. Зазвичай свербіж змінює свою інтенсивність протягом усього дня, посилюючись ввечері, а також виступає попередником шкірного висипу. В результаті, на шкірі з'являються сильні набряки.
Незважаючи на стрімкий розвиток медицини, сьогодні, на жаль, позбавитися від атопічного дерматиту у дорослих та дітей неможливо. Але цілком реально його контролювати. При постановці діагнозу “хронічний атопічний дерматит” або “атопічна шкіра” почніть комплексну боротьбу з проблемою. Перш за все, важливо намагатися нормалізувати загальну роботу імунної системи.
Щоб усунути цю проблему й зменшити свербіння, необхідно відновити захисну функцію шкіри.

????????

Шкіра обличчя виглядає «специфічно»

Атопічний дерматит - це дуже суха шкіра, переважно на обличчі, яка характеризується відчуттям стягнутості та свербінням. Може також відлущуватися, а іноді мати червоні шершаві плями. Постійне подразнення, дискомфорт і відчуття «специфічної» шкіри важко переносити. Звичайно, коли ці симптоми проявляються на обличчі, вони істотно впливають на особисте й соціальне життя пацієнта.

Єдиний спосіб повністю переконатися в тому, що у вас - атопічна шкіра, - звернутися до лікаря. Зробити це потрібно відразу після виявлення таких ознак: регулярна поява червоного висипання, яке дуже свербить; виникнення плям, потовщень, лусочок на шкірі; наявність у родичів атопічного дерматиту, астми, алергічного риніту та різних алергічних захворювань шкіри; занадто суха шкіра. Якщо ж фахівець підтвердив ваші побоювання, не варто засмучуватися - правильний догляд допоможе зменшити симптоми захворювання.

???????

Хронічний стан

Хронічний алергійний стан під назвою “атопічний дерматит” виникає через генетичну схильність до нього. Коли в шкірі мало ліпідів, її захисна функція знижується. В результаті шкіра стає подразливою та вразливою для алергенів. Пиловий кліщ, пилок, домашні тварини та екологічне забруднення - ось зовнішні фактори, які можуть спричинити симптоми атопічного дерматиту у дорослих та дітей.

Серед інших причин - високі розумові навантаження, стреси, психологічні розлади. Нерідко поява атопічної шкіри та хронічного алергійного стану пов'язана з ураженням органів, зокрема, із захворюваннями травної та ендокринної систем. Тому так важливо відвідати декількох фахівців: терапевта, алерголога, гастроентеролога, отоларинголога і пульмонолога.

??????

Мета - зменшити свербіння

Почухування шкіри може тимчасово позбавити від свербіння, але дерматит залишається й навіть посилюється через більш сильне подразнення. Щоб розірвати це замкнуте коло, необхідно зменшити свербіж. Коли атопічний дерматит стає хронічним, важливо робити ефективні дії для зменшення проявів хвороби.
Слід виконувати декілька необхідних кроків:

  • Видаляйте пил і залишки косметики на обличчі лише за допомогою збагаченого ліпідами очищуючого засобу проти подразнення.
  • Щодня наносьте на тіло пом'якшувальний засіб: це допоможе відновити гідроліпідну плівку, покращити захисну функцію шкіри і зменшити проникнення подразнюючих речовин.
  • Зменшити свербіння, очистити шкіру і запобігти повторному інфікуванню допоможе регулярне відвідування СПА.
  • Припиніть контакт з алергенами та приймайте спеціальні противоалергенні препарати.
  • Займіться лікуванням супутніх захворювань, якщо такі є.
  • Зміцнюйте свій імунітет.

Пам'ятайте: лікування хронічного дерматиту - тривалий багатоетапний процес з огляду на непростий механізм та перебіг хвороби. Тому наберіться терпіння і не забувайте правильно доглядати за своєю шкірою.

За додатковою інформацією звертайтеся до дерматолога. Він надасть Вам необхідну допомогу.

Радимо вам переглянути

Переглянути всі статті