free from spots

Понад 80% підлітків страждають від акне.

Ти не один!

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\freefromspots2\

Що таке ретинол?

Ретинол - новачок у переліку речовин, які використовують у догляді за шкірою. Однак він швидко завоював прихильність споживачів. Складно ігнорувати інгредієнт, який так хвалять дерматологи, косметологи та блогери. Перелік компонентів на звороті пакування наших засобів для догляду завжди спантеличує та провокує запитання щодо їхнього походження. Тож, що таке ретинол та чому він такий популярний?

Що таке ретинол?

Простіше кажучи, ретинол - це одна із форм вітаміну А і коли він трансформується у ретинолову кислоту, то є дуже важливим для здоров'я шкіри і росту кісток. Тож ретинол - надзвичайно корисний!

Чому ми використовуємо ретинол та ретиноїди для лікування акне?

Вітамін А корисний для здоров'я шкіри та є суперінгредієнтом для лікування різних патологічних станів дерми. Людям із вугровими висипаннями цей вітамін може допомогти тим, що здатний відлущувати відмерлі клітини й робити шкіру більш гладкою. Цей потужний вітамін також відновлює структуру клітин, впливає на продукцію себуму та робить сліди від запалень та пігментні плями менш помітними.

Ретиноїди також допомагають зменшити кількість запалень, змінюючи склад себуму і запобігаючи закупоренню пор. Коли пори не забиті, бактеріям не має де розмножуватися, а отже не виникає нових запалень. Кератолітична дія ретинолу робить його ідеальною зброєю у боротьбі з акне. Кератолітики працюють як ексфоліанти: видаляють відмерлі клітини шкіри та запобігають появі прищів. Ретинол має здатність зменшувати розмір пор. У результаті - пори звужуються, а нові запалення - не формуються.

Як застосовувати ретинол?

Ретиноїди підвищують чутливість шкіри до сонячного випромінення, тож ризик отримати опіки після обробки шкіри засобом із цим інгредієнтом у складі, підвищується. Ретинол відлущує шкіру зсередини. Звісно, такий процес очищення робить шкіру суперчутливою і вразливою.

Аби знизити ризик ураження, спробуйте наносити засіб на шкіру поступово, щоб шкіра пристосувалася до лікування. Розпочніть з того, що наносьте засіб раз на кілька днів, даючи можливість дермі адаптуватися. Щойно почуватиметеся комфортно, скоротіть інтервал до щоденного застосування. Через підвищену чутливість шкіри до ретинолу, вам слід бути максимально обережними у застосуванні крему. Використовуйте сонцезахисний крем із високим фактором УФ-захисту протягом дня.

Побічні ефекти

Якщо ви помітили подразнення на шкірі після використання ретинолу - не хвилюйтесь! Це найбільш поширена реакція шкіри на цей компонент. Ви також можете помітити, що дерма почала лущитися, почервоніла та стала сухою. Цього і слід було чекати.

Інший побічний ефект ретинолу - так звана "чистка". Перш ніж ситуація покращиться, стан шкіри може погіршитися. Якщо ви помітили, що вже наявні прищики стали більш виразними, це, швидше за все, етап очищення. Якщо ж з'явилися нові вогнища запалення, це свідчить про алергічну реакцію на продукт. У будь-якому разі, вам слід звернутися по консультацію до дерматолога й дізнатися, продовжувати вам лікування чи підібрати альтернативний засіб.

Усунення побічних ефектів

Хоча лущення шкіри - не привід бити на сполох, та надмірна сухість може спричинити дискомфорт. Є кілька способів мінімізувати цей побічний ефект. Іноді кращий вихід із ситуації для тих, хто застосовує ретинол вперше - зменшити дозу засобу, аби шкіра не реагувала так активно.

Для тих, хто визначається, коли саме розпочати лікування ретинолом і турбується про побічні ефекти, порадимо стартувати влітку. Взимку сухість та подразнення дерми може погіршитися через вплив холодного вітру, опалення в приміщенні та тривалі ванні процедури.

Ця стаття призначена лише як загальна інформація. Ви повинні звернутися за порадою до фахівця перед початком будь-якого лікування.

35006
|56965||

Дізнайтеся більше про наші засоби

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Інновація

EFFACLAR DUO (+)

Комплексний корегуючий засіб з антирецидивною дією для догляду за жирною, проблемною шкірою

Дізнатися більше

1за рекомендацією
дерматологів в Україні

Оберіть свою рутину догляду

Очищення

Дізнатися більше

Effaclar H крем-гель packshot from Effaclar , by La Roche-Posay
Догляд

Дізнатися більше

Дізнайся більше про длогляд за шкірою, що схильна до акне