free from spots

Понад 80% підлітків страждають від акне.

Ти не один!

f_banner_small_ffs-teenager.jpg (GettyImages)

Що викликає подразнення та почервоніння обличчя?

Здоровий рум'янець на обличчі – це нормально. Але якщо ви страждаєте від постійного інтенсивного почервоніння шкіри, варто дізнатися, у чому причина. Серед безлічі факторів, що викликають почервоніння й подразнення, важливо визначити власні тригери.

Що викликає подразнення та почервоніння обличчя?

Акне

Поширена причина почервоніння – наявність акне. Деякі прищі мають насичений червоний колір і дуже болять при дотику. Навіть після зникнення вони можуть залишити червоні плями – така зміна кольору обличчя є наслідком пошкодження більш глибоких шарів епідермісу та руйнування опорної структури шкіри.

Розацеа

Мабуть, найбільш задокументована причина почервоніння обличчя і, як не дивно, найпоширеніше захворювання шкіри. Розацеа проявляється у вигляді сильного рум’янцю, тривалого почервоніння чи видимих кровоносних судин.

Чутлива шкіра та алергічні реакції

Чутлива шкіра може бути схильною до почервоніння, якщо вона контактує з подразниками. Діапазон ймовірних подразників дуже широкий: від косметики у сумочці до очищувальних та мийних засобів. Нерідко використання безлічі різноманітних продуктів призводить до побічної реакції з боку шкіри. Якщо якийсь засіб викликав у вас алергію, варто звернутися до лікаря.

Екзема

Екзема негативно впливає не лише на самопочуття, а й на зовнішній вигляд. Симптоми погіршуються у зимові місяці, коли шкіра стає сухішою.

Гостра їжа та гарячі страви й напої

Це правда, гостра їжа здатна викликати почервоніння обличчя. Але лише у тих, хто має екстремальну чутливість до страв та напоїв. Річ у тім, що вживання деяких харчових продуктів може призвести до прискорення кровообігу в області обличчя, у результаті чого і з'являється почервоніння. Якщо у вас бувають такі ситуації, зверніться до лікаря – просто переконатися, що це не прояв більш серйозної алергічної реакції.

Причини

Якщо ви страждаєте, наприклад, від розацеа, звертайте увагу на чинники, які посилюють почервоніння. Визначення причин – ключ до ефективного лікування. Ультрафіолет, стрес, інтенсивне фізичне навантаження, кофеїн, молочні продукти – ось найпоширеніші тригери почервоніння обличчя.

Так, перелік причин може бути дуже довгим. Щоб скоротити його, слідкуйте за реакцією шкіри на різні чинники та продукти й виключайте їх зі списку.

Ця стаття призначена лише як загальна інформація. Ви повинні звернутися за порадою до фахівця перед початком будь-якого лікування.

35006
|56965||

Дізнайтеся більше про наші засоби

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Інновація

EFFACLAR DUO (+)

Комплексний корегуючий засіб з антирецидивною дією для догляду за жирною, проблемною шкірою

Дізнатися більше

1за рекомендацією
дерматологів в Україні

Оберіть свою рутину догляду

Очищення

Дізнатися більше

Effaclar H крем-гель packshot from Effaclar , by La Roche-Posay
Догляд

Дізнатися більше

Дізнайся більше про длогляд за шкірою, що схильна до акне