free from spots

Понад 80% підлітків страждають від акне.

Ти не один!

f_banner_small_ffs-teenager.jpg (GettyImages)

Тож, що таке акне?

Акне: 6 стадій прищів

Прищі, запалення, вугрі - хай би як ви їх назвали, акне вражає більшість підлітків та значну частину дорослого населення. Цей злощасний стан провокує появу різних типів недоліків на обличчі, спині, грудях. Та що саме спричиняє акне та як саме воно з'являється?

Природа вугрового висипання

Крок 1

Акне - стан шкіри, пов'язаний зі змінами у гормональному фоні, здебільшого під час статевого дозрівання та протягом усієї юності. Такі гормони, як андрогени взаємодіють із залозами, котрі виробляють себум і виділяють його крізь волосяні фолікули.

За своєю суттю, акне - це наслідок порушень взаємодії цих гормонів із залозами. За нормальних умов, себум створює захисний водовідштовхувальний бар'єр на шкірі. Та гормональні зміни спричиняють надлишковий синтез шкірного сала, від чого ваша шкіра стає жирною.

Крок 2

Змін відбуваються у клітинах верхніх шарів шкіри та у фолікулах. Верхній шар шкіри потовщується та стає липким під впливом цих самих гормонів. Результат - запалення.

Крок 3!

Фолікули забиваються липкою сумішшю із сала та відмерлих клітин шкіри. При контакті із повітрям, такі забиті пори перетворюються на чорні цятки, а там, де ця суміш накопичується під шкірою - білі вугрі.

Готові до кроку 4?

Саме тут вступає у гру примарна бактерія P.Acnes. Вона розмножується у середовищах без доступу повітря, таких, як забиті пори, та спричиняє запалення. У результаті: набряклі червоні нариви, пустули та навіть більш глибокі та важкі ураження - нарости та цисти.

Крок 5

Операція з очищення. На поле бою прибувають клітини-утилізатори - макрофаги, котрі усувають пошкоджені тканини та стимулюють шкіру до відновлення. Цей процес забирає від кількох днів до кількох тижнів, залежно від ступеня важкості.

Крок 6

Особливий. Саме на цьому етапі ви можете повернути собі контроль над ситуацією. При правильному лікуванні, ви можете зупинити розвиток акне на будь-якій зі стадій. Не робіть це самостійно. Зверніться по пораду до професіонала - фармацевта чи дерматолога.

Ця стаття призначена лише як загальна інформація. Ви повинні звернутися за порадою до фахівця перед початком будь-якого лікування.

35006
|56965||

Дізнайтеся більше про наші засоби

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Інновація

EFFACLAR DUO (+)

Комплексний корегуючий засіб з антирецидивною дією для догляду за жирною, проблемною шкірою

Дізнатися більше

1за рекомендацією
дерматологів в Україні

Оберіть свою рутину догляду

Очищення

Дізнатися більше

Effaclar H крем-гель packshot from Effaclar , by La Roche-Posay
Догляд

Дізнатися більше

Дізнайся більше про длогляд за шкірою, що схильна до акне