free from spots

Понад третина дорослих жінок страждають на акне, спричинене гормональним дисбалансом.

Ти не одна!

FFS MAG PLATFORM WOMEN: Main banner small (GettyImages-488337211)

Як здоровий сон може покращити стан шкіри, що страждає від акне?

Годин у добі і справді не вистачає. Робота, приготування їжі, тренування, кілька годин на дозвілля із сім'єю, час на спілкування з оточенням - усе це залишає нам так мало часу на щось іще! Намагаючись вписати у свій графік якомога більше справ, декотрі люди помічають, що їхній день розпочинається раніше і завершується пізніше.

І хоча у вихідні нам не потрібно додаткової мотивації, аби полежати та відпочити, протягом тижня ми жертвуємо сном, аби вписати все у наш божевільний ритм. Та чи принесуть користь шкірі такі жертви?

Як здоровий сон може покращити стан шкіри, ураженої акне?

Сон для краси - однозначно не міф. Доки ми спимо, наш організм працює над виведенням токсинів зі шкіри, регенеруючи та оновлюючи її. Тож коли ми скорочуємо кількість годин сну, ми також обмежуємо можливості організму виконувати всі ці функції.

Запалення

Неспокійний сон або його нестача можуть спровокувати надлишковий синтез гормонів стресу. Це не надто добре для шкіри, ураженої акне, оскільки посилює запальні процеси на шкірі, особливо висипання та псоріаз. Посилення запалення може спричинити збільшення кількості недоліків та зробити шкіру більш чутливою. Якщо ваш сон неспокійний, організм збільшує виробництво глюкокортикоїдів.

Глюкокортикоїди - це стероїдні гормони, котрі порушують роботу імунної системи і використовуються, зазвичай, для лікування пацієнтів із надактивною імунною системою. Надмірне виробництво цих гормонів може стати причиною порушень структури та функцій шкіри. А це своєю чергою погіршить стан ураженої акне шкіри.

Нічний догляд

Години сну - найбільш сприятливий час для того, аби підвищити ефективність лікування акне. Ретинол - найбільш популярний інгредієнт для лікування шкіри, ураженої вугровими висипаннями. Він є аналогом (більш м'якої дії) третиноїну та працює над відновленням клітин шкіри та звуженням пор.

Цей крем чи гель краще застосовувати вночі, коли процес відновлення клітин найбільш інтенсивний. Ба більше, щойно відновлена шкіра - дуже чутлива і може зазнати негативного впливу сонячного випромінення. Сон - дуже важливий, адже доки ретинол на поверхні вашої шкіри, вона дуже чутлива до сонця.

Замінюйте частіше ваші наволочки

Ні, це не панацея, але може ефективно зупинити появу нових запалень і є більш дієвим способом, ніж ви думаєте. Наволочки, як і пензлі для макіяжу, рушники брудняться та масняться, якщо не чистити їх регулярно.

Увесь цей бруд потрапляє на вашу шкіру, коли ви спите, і може закупорити пори й спровокувати появу нових запалень. Тому перед сном ретельно вмийтеся та замінюйте наволочки хоча б двічі на тиждень, особливо, якщо у вас проблемна шкіра.

Як я можу покращити свій сон?

Тож, якщо запорука красивої шкіри без недоліків - якісний нічний сон, то як саме зробити його справді міцним та спокійним?

Їжте раніше

Для початку переконайтеся, що ви не їсте багато їжі безпосередньо перед сном. Ваше останнє приймання їжі має бути за кілька годин до цього. Масна їжа без якоїсь фізичної активності після її приймання - прямий шлях до того, що організм не впорається з її перетравлюванням. А це спричинить не лише проблеми із травленням, але й порушення сну.

Монітори, телевізор та дисплеї гаджетів - табу перед сном

Перед сном є зміст докласти максимум зусиль, аби розслабитися. Активності, котрі потребують підвищеної концентрації уваги не дадуть вашому організму можливості перейти у режим відпочинку.

Збільшіть тривалість вашого сну

Чимало досліджень підтвердили, що найсприятливішим часом для того, аби лягти спати, є проміжок між 7 та 9 годиною вечора. Тож, якщо вам ще потрібна якась мотивація, ось вона. Достатня кількість годин сну допоможе вам позбутися прищів!

Ця стаття призначена лише як загальна інформація. Ви повинні звернутися за порадою до фахівця перед початком будь-якого лікування.

35005
|56965||

Дізнайтеся більше про наші засоби

EFFACLAR DUO (+)EFFACLAR DUO (+)
EFFACLAR DUO (+)
Інновація

EFFACLAR DUO (+)

Комплексний корегуючий засіб з антирецидивною дією для догляду за жирною, проблемною шкірою

Дізнатися більше

1за рекомендацією
дерматологів в Україні

Оберіть свою рутину догляду

Очищення

Дізнатися більше

Effaclar H крем-гель packshot from Effaclar , by La Roche-Posay
Догляд

Дізнатися більше

Дізнайся більше про длогляд за шкірою, що схильна до акне